Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Zerin Rasul

Soloist Introduction

Piyanist Zerin Rasul Özbekistan'da doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında Taşkent Devlet Konservatuvarına bağlı, üstün yetenekli çocukların kabul edildiği
Özel Müzik Okulunda başladı. Bu okulu 1982'de birincilik derecesiyle bitirdi.

Henüz 10 yaşındayken Taşkent Devlet Filarmoni Orkestrası ile ve Fergana şehri Senfoni Orkestrası ile konserler verdi.

1982–1987 Taşkent Devlet Konservatuvarında Özbekistan Devlet Sanatçısı Profesör A. Gekkelmann ile çalıştı. 1985'te Özbekistan Cumhuriyeti Piyano Yarışmasında üçüncülük, 1986’de Özbekistan Cumhuriyeti Oda Müziği Yarışmasında ikincilik ödülü kazandı.

1986’de Sovyetler Birliğinde Sankt-Petersburg Sanat Akademisinde düzenlenmiş olan Güzel Sanatları ve Müzik dallarını kapsayan yarışmaya katılarak ikincilik ödülünü kazandı.

1987'de Konservatuvarı Yüksek Şeref Derecesiyle bitirdi. Doktorasını Moskova Devlet Konservatuvarında ünlü Rus piyanisti, Rusya Devlet Sanatçısı Profesör M. Voskressenski sınıfında tamamladı.

1990'da Taşkent Devlet Konservatuvarında Piyano bölümünde öğretim üyesi olarak ve Yaylı Sazlar bölümünde korrepetitor olarak görev aldı.

Özbekistan, Kazakistan, Rusya, İspanya, Türkiye gibi ülkelerde resitaller verdi. Özbekistan Televizyon ve Radyo kayıtları yaptı. Çeşitli uluslararası yarışmalara katıldı. Barselona’da düzenlenen Maria Canals yarışmasında sertifika aldı.

Zerin Rasul Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Oda müziği konserleri ve solo resitaller vermektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariReference info: "Zerin Rasul", 2012 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/339/Zerin_Rasul.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com