Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Mario Hossen

Soloist Introduction

Mario Hossen

Mario Hossen, klasik yaklaşıma etkileyici performans stili ile fligran bir romantizm katarak ustaca işleyen bir virtüözdür. Keman çalmaya Bulgaristan'da başladı. Orkestra eşliğinde keman solisti olarak ilk kez sahneye çıktığında sekiz yaşındaydı. Seçkin sanatçılar ve Frischenschlager (Viyana), Gerard Poulet (Paris) gibi müzik pedagogları ile ortak çalışmaları müzik kariyerine önemli bir ivme kazandırdı.

Hossen, uluslararası üne sahip bir keman sanatçısıdır. İngiliz Oda Orkestrası, Bruckner Linz Orkestrası, Kraliyet Filarmoni Orkestrası, Nord West Deutsche Rundfunk, Çaykovski Senfoni Orkestrası, Orkestra da Kamera de La Scala di Milano, Sofya Radyo Senfoni Orkestrası, Capella Istropolitana, Charlotte Filarmoni Orkestrası, Orquesta Sinfonica del Estado de Mexico, Prag Radyo Senfoni Orkestrası, Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Sofya Filarmoni Orkestrası, Baltık Filarmoni ve Budapeşte Filarmoni de dahil olmak üzere, çeşitli orkestralar eşliğinde konserler verdi.

Sanatçının performansları ABD (Carnegie Hall), Avusturya (Viyana Konzerthaus, Brucknerhaus Linz), İtalya, Fransa (Paris Salle Gaveau), İsviçre (Victoria Hall, Cenevre Tonhalle Zürich), İspanya, Letonya, Türkiye, Arnavutluk (UNESCO), Meksika, Macaristan, Slovenya, Çin, Hırvatistan, Rusya, Sırbistan, ve Japonya'da bir alkış tufanı ile karşılandı. Hossen, herkesçe tanınan Adrian Oetiker, Philippe Bernold, Jean Bernard Pommier, Gerard Causse, Dong Suk Kang, Imants Resnis, Felix Carasco, Milena Mollova, Vladimir Fedossejev, Lior Schambadal, Hansjörg Schellenberger gibi isimlerle birlikte sahne ve stüdyo kayıt çalışmaları gerçekleştirmektedir.

Kendi neslinin sanatçıları arasında en büyüleyici Paganini yorumcularından biridir. Vermiş olduğu 6 Paganini konseri ve 24 Capricci konseri hem eleştirmenler hem de seyirciler tarafından büyük beğeniyle karşılanmıştır. Ünlü keman sanatçısı uluslararası birçok ödülün de sahibidir.

Orpheus Akademisi Orkestrası'nın kurucusu olan Hossen, halen Uluslararası Orpheus Müzik Akademisi'nin (Sofya'daki Yeni Bulgar Üniversitesi tarafından Viyana, Basel, Madrid, Milano ve Paris akademileri ile işbirliği içinde oluşturulan) sanat yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, Sofya'daki Yeni Bulgar Üniversitesi ve Madrid'deki Escuela Superior de Musica Reina Sofîa'da doçent doktor olarak hizmet vermektedir.Hossen,Viyana'daki dünyanın önde gelen enstrüman teli üreticisi Thomastik Infeld firmasının ürünlerini kullanmaktadır.

Avusturya Ulusal Bankası tarafından kendisine verilen 1749 "GB Guadagnini" kemanını çalmaktadır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Mario Hossen", 2012 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/315/Mario_Hossen.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com