Klasik Müzik Notları   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notları Twitter Hesabı

Sanem Berkalp

Soloist Introduction

Sanem Berkalp

1971 yılında Ankara'da doğdu. 1982-83 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümüne kabul edilerek, Prof. Kamuran Gündemir'in öğrencisi oldu. Lisans devresinde de Prof. Ulvi Yücelen ile oda müziği çalıştı.

1992 yılında, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans Devresinden, Piyano Bölümü Özel Takdirnamesini, Müzik Bölümü Birincisi olarak İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü'nü, ve Yüksek Okul Birincisi olarak da Öğrenci Bilim Teşvik Ödülü'nü alarak mezun oldu.

1992-93 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı "Yüksek Lisans" programına kabul edildi ve aynı yıl açılan diğer bir sınavla da yaylı çalgılar korrepetitörü olarak göreve başladı.

Öğrencilik yıllarında pek çok solo resital ve oda müziği konserleri veren, ayrıca TRT için kayıtlar yapan Sanem Berkalp, çalışmalarını Prof. Kamuran Gündemir ile sürdürerek 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Lisans Programını tamamladı.

2002 yılında Yrd. Doç. Oya Ünler ile çalışarak aynı üniversitenin Sanatta Yeterlik (doktora) programını bitirdi. 2004-2007 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümünde öğretim elemanı olarak görev yaptı.

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi tarafından "Sanatta Teşvik Ödülü"ne layık görülen Sanem Berkalp, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Araştırma Görevlisi olarak başladığı görevini halen aynı kurumda Sanatçı Öğretim Elemanı olarak sürdürmektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Sanem Berkalp", 2010 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/211/Sanem_Berkalp.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2018 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com