Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Turgut Pöğün

Composer Introduction

1977'de İzmir'de doğdu. Müzik eğitimine özel piyano dersleriyle başladı. 1989 yılında Prof. Dr. Fırat Kutluk ile çalışmaya başlayan Pöğün, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Teori ve Kompozisyon bölümüne kabul edildi. 6 yıllık eğitimi süresince Işın Metin ve Elhan Bakihanov ile kompozisyon çalıştı. 2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezinde yüksek lisans çalışmalarını Prof. Dr. İlhan Usmanbaş ile sürdürdü.

2003 yılında Rotterdam Konservatuvarı Kompozisyon Bölümünü kazanarak eğitimini Hollanda'da sürdürdü. Peter-Jan Wagemans ve Klaas de Vries ile kompozisyon. Rene Uijlenhoet ile elektroakustik müzik üzerine çalışmalar yaptı ve bu kurumdan 2005 yılında master diplomasını alarak Türkiye'ye döndü.

Besteci şu an Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Teori ve Kompozisyon bölümünde öğretim görevlisidir ve sanatta yeterlilik porogramında çalışmalarını Mahir Çetiz ile sürdürmektedir. Turgut Pöğün aynı zamanda Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin bünyesinde gerçekleştirilen Çarşamba Konserleri serisinin ve Bilkent Yeni Müzik Haftasının düzenleme kurulu üyesidir.

Eserleri yurtiçinde ve yurtdışında seslendirilmiş ve kompozisyon yarışmalarında ödüllere layık görülmüştür. Daha çok oda müziğine yoğunlaşan bestecinin, solo, orkestral ve elektroakustik çalışmaları da mevcuttur.


Turgut Pöğün'ün Eserlerinden Birkaçı:

- "Window", ilk seslendirilişi 30 Ekim 2009, BSO
- "Klarnet için Müzik" (Solo Klarnet), ilk seslendirilişi 5 Nisan 2006, Ankara ÇSM
I suggest, you'll like this:
George Gershwin, Rhapsody in Blue


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Turgut Pöğün", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/190/Turgut_Pöğün.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com