Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Çağdaş Özkan

Soloist Introduction

Çağdaş Özkan

Piyanist Çağdaş Özkan, 1985'te Bulgaristan'da doğdu. Akademik müzik eğitimine 1998 yılında Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu Piyano Ana Sanat Dalı'nda burslu olarak başladı.

Bilkent Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamlayana kadar sırasıyla Prof. Ayşe Savaşır, Narmina Sultanova ve Zarema Safarova ile çalıştı. Bilkent Üniversitesi'nden "Yüksek Şeref" derecesi ile mezun olmasının ardından bir yıl süreyle İtalya'ya giderek burada Giuseppe Binasco ile çalıştıktan sonra 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Yüksek Lisans programına burslu olarak kabul edildi. Halen çalışmalarını Prof. Ersin Onay ile sürdürmektedir.

Çağdaş Özkan, Bilkent Üniversitesi'ndeki eğitimi boyunca birçok etkinliğe katıldı. Solo, oda müziği ve eşlikçi olarak çaldığı konserlerin yanı sıra Sebastian Benda, Walter Groppenberger, Hüseyin Sermet, Oksana Yablonskaya, Olga Kern gibi ünlü piyanistlerin ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.

Mayıs 2006'da İstanbul'da Marcella Crudeli'nin, Temmuz ayında da Varna Summer Festival kapsamında Boris Bloch'un ustalık sınıfına katıldı. 2002-2005 yılları arasında üyesi olduğu Bilkent Gençlik Korosu'yla Yunanistan, Fransa ve Bulgaristan'da üç büyük ödül kazandı.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden mezun olduktan sonra, Çağdaş Özkan 2009'un Şubat ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde üç okulun yüksek lisans giriş sınavlarına katıldı. University of Maryland, New England Conservatory ve The Juilliard School'da Piyano-Eşlik (Korrepetisyon) dalında tam burslu eğitim hakkı kazandı. The Juilliard School'u tercih eden Çağdaş Özkan eğitimine gelecek yıl bu okulda devam edecek.
I suggest, you'll like this:
George Gershwin, Rhapsody in Blue


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Çağdaş Özkan", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/136/Çağdaş_Özkan.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com