Klasik Müzik Notları   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notları Twitter Hesabı

Antonio Mascolo

Soloist Introduction

1981 yılında İtalya'nın Napoli şehrinde doğan gitarist Antonio Mascolo, müzik eğitimine çok küçük yaşta başladı. Daha sonra eğitimine usta gitarist Aniello Desiderio ile devam etti. 2001 yılında, Benevento Müzik Konservatuarı'ndan birincilik ve "Cum Laude" özel mansiyon ödülleri ile mezun oldu. 2002 yılında ise okulu tarafından "yılın en başarılı mezunu" olarak seçildi.

Konser programı klasik, tango ve kendi bestelerinden oluşan sanatçı, yüksek bir teknik kapasiteye sahiptir. Bugüne kadar Türkiye dahil olmak üzere Avrupa'da bir çok festivale davet edilmiş ve çok sayıda konserler vererek seyircilerden büyük beğeni toplamıştır.

Bunlardan en önemlisi, David Russell ve eşi tarafından her yıl İtalya'da düzenlenen "David and Maria Russell Right Profit" gitar festivalidir.

2002 yılında davet edildiği Uluslararası Mantova Gitar Festivali'nde verdiği konser ünlü virtüöz Alirio Diaz tarafından hayranlıkla karşılanmış ve övgüler almıştır.

Konserlerin yanısıra 1992-2000 yılları arası çeşitli yarışmalarda birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Tamamı kendi parçalarından oluşan ilk albümü "Dune", ünlü İtalyan klasik müzik dergisi olan "GuitArt" tarafından 2009 yılında yayımlandı. Los Romeros Gitar Quartet'in değerli üyelerinden Angel Romero bu albümü dinlemiş ve çok beğenmiştir. Ve kendisinin özel isteği üzerine albümdeki bir beste Romero'ya ithaf edilmiştir.

Film müzikleri de besteleyen usta gitarist Antonio Mascolo, son olarak "Altın Palmiye" Ödüllü ünlü yönetmen Marco Tullio Giordana'nın "Vahşi Kan" isimli son filminin müzikleri için kayıt yapmıştır. Halen kariyerine solist olarak devam etmekte ve aynı zaman da oda müziği ve caz gruplarıyla sahne almaktadır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Antonio Mascolo", 2011 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/263/Antonio_Mascolo.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2018 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com