Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Isabelle Faust

Soloist Introduction

Isabelle Faust

Keman Virtüözü Isabelle Faust 1987'de Augsburg'da Leopold Mozart Yarışması'nı kazanarak çok erken bir yaşta uluslararası alanda takdir kazanmıştır. 1993'de Cenevre'deki Premio Paganini Yarışması'nda birincilik ödülüne ve 1997'de de Gramophone Yılın Genç Sanatçısı Ödülü'ne sahip oldu.

Tüm stil ve dönemleri aynı ustalıkla yorumlayan sanatçı, bir yandan Beethoven'ın keman konçertosunu seslendirirken, diğer yandan da aralarında Feldman, Ligeti ve Beyer'in eserlerinin de bulunduğu günümüz müziğinden oluşan repertuarını da başarıyla sunmaktadır. Faust, 1704 tarihli "Uyuyan Güzel" lakaplı bir Stradivari'yi kullanmaktadır.

Isabelle Faust en son Türkiye'de 22 Ekim 2009'da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla Johannes Brahms'ın Re Majör Keman Konçertosunu seslendirmiştir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Isabelle Faust", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/188/Isabelle_Faust.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com