Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Alexander Walker

Soloist Introduction

Alexander Walker yakın zaman da Royal Opera House'taki ilk çıkışını, Royal Ballet için "Fındıkkıran" performanslarını yöneterek gerçekleştirmiştir. Rus Devlet Senfoni Orkestrası'na ikinci bir ziyaret; Dvorak Salonu'nda Prag Filarmonisi ile bir konser; ayrıca Rudolfinum ve B-A-C-H Rus Solistler Orkestrası ile konserler de son zamanlardaki diğer performanslarıdır.

Belgrad Filarmonisi, Kuzey Macar Senfoni Orkestrası ve Makedonya Filarmonisi ile konserler yönetmiş; Polonya ile Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda'daki orkestralarla çalışmış; Kraliçe Elizabeth Salonu'nda, Chelsea Opera Grubu için A Life for the Tsar'ı yönetmiştir.

Covent Garden'daki Royal Opera House'ta devamlı olarak çalışmış; ayrıca Royal Ballet ile Bolshoi ve Mariinsky Operaları'na, New York'taki Metropolitan Operası'na ve Uzak Doğu'ya turnelere çıkmıştır. 1999'dan beri, Rusya'daki Voronezh Devlet Senfoni Orkestrası'nda baş konuk yönetmen olmuştur.

Londra'daki Bristol Üniversitesi ve GSMD deki eğitim çalışmalarından sonra, Alexander Walker iki senesini St. Petersburg Konservatuvarı'nda efsanevi İlya Musin ile orkestra şefliği çalışarak geçirdi. 1998 yılında BBC televizyon kanalında BBC Filarmoni Orkestrası'nın şefliğini yaparak, BBC Genç Orkestra Şefliği Yarışması'nın finaline katılması için seçildi.

Alexander Walker'ın Avrupa'da devamlı konuk yönetmen olduğu orkestralar arasında: Lappeenranta ve Mikkeli Kent Orkestrası (Finlandiya); Wroclaw Filarmoni Salonu'ndaki Lublin Filarmoni Orkestrası, Filarmoni Dolnowska, Kielce Devlet Filarmonisi, Sudettic Devlet Senfoni Orkestrası (Polonya); ve Vestyjsk Senfoni Orkestrası (Danimarka) bulunmaktadır.

Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda'da yönettiği orkestralar arasında New Queen's Hall Orkestrası, Londra Rus Oda Müziği Orkestrası ve Londra Filarmoni Gençlik Orkestrası da bulunmaktadır.

Eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'ndeki yoğun konser faaliyetleri Walker'ın, aralarında Belarus Ulusal Filarmoni Orkestrası' nın da olduğu, ulusal radyo ve televizyonda yayınlanan birçok orkestranın şefliğini yapmasını sağladı. Andrei Petrov, Vladislav Uspensky ve Yuri Falik gibi bestecilerin bazı eserlerinin ilk seslendirilişlerini gerçekleştirmiştir.

Orta ve Doğu Avrupa romantizmi ile yirminci yüz yıl senfonik geleneğin yanında, Alexander Walker 'ın opera ve baleye karşı özel bir sevgisi de vardır. Covent Garden'daki Royal Opera House'ta; Cinderella, Giselle, Romeo and Juliet, Swan Lake ve Manon'un sahneye konulmasında yardımcı oldu.

Odessa'daki Ukrayna Ulusal Opera için La Traviata ve Swan Lake; İngiliz Turne Operası için Die Zauberföte; Londra Kent Operası ve Crystal Clear Opera için Madama Butterfly; Avrupa Oda Müziği Operası için Die Fledermaus; Dartington Festival Operası için Ariadne auf Naxos; ve St. Petersburg'daki Rimsky-Korsakov Devlet Operası ile Opera Box için, hem turnede, hem de Cannizaro Park Festivali'nde Le nozze di Figaro'yu yönetmiştir.

Swansea Grand Theatre'da Alan Hoddinott'un Tower adlı eserinde birinci şeflik görevini üstlenmişti. İki sene Galler'de Müzik Direktörlüğü'nü yaptığı Opera Okulu için, Die Zauberflöte ve Carmen eserlerinin şefliğini yapmıştır.

Aynı zamanda, Stephen Storace'ın yazdığı The Comedy of Errors adlı eserinin Bampton Klasik Operası tarafından yapılan prodüksiyonu da yönetmiştir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Alexander Walker", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/174/Alexander Walker.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com