Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Aybek Alimov

Soloist Introduction

Aybek Alimov

Aybek Alimov 1990 yılında Özbekistan Taşkent'te doğdu. 1997 yılında Uspensky adlı Devlet Müzik okuluna yetenek sınavından geçerek keman bölümüne kabul edildi.

2001 yılında İtalya'da düzenlenen "The International Children's Festival"ine katıldı.

2003 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'na tam burslu olarak kabul edildi, keman çalışmalarına dünyaca ünlü kemancı Vanya Milanova ile başladı.

Okulun düzenlediği Mintcho Mintchev, Valeriy Paraskelov'un ustalık kurslarına aktif olarak katıldı. Okul kapsamında ve okul dışında birçok resitaller verdi.

2006 Mayıs ayında Edirne'de düzenlenen "Mimar Sinan Rotary Kulubü Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması"na katılarak ikincilik ödülü kazandı.

2006 Ekim ayında Mersin'de düzenlenen "2. Ulusal Gülden Turalı Keman Yarışması"na katılarak 2. kategoride ikincilik ödülüne layık görüldü. Bu yarışmanın sonucunda Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ile 2007 Şubat ayında, Mersin Devlet Oda Orkestrası eşliğinde ise 2007 Nisan ayında konser verdi.

2007 Temmuz ayında Antalya'da düzenlenen "12th The International Canetti Music Festival" kapsamında Robert Canetti ile çalışma imkanı buldu, konserler verdi ve festivalde 3. oldu.

Aybek Alimov 2009 yılı itibariyle Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Lisesi 3. sınıfında okumaktadır. Keman çalışmalarını Muhammedjan Turdiyev ile sürdürmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Aybek Alimov", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/139/Aybek Alimov.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com