Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Rauf Abdullayev

Conductor Introduction

Rauf Abdullayev

Şef Rauf Abdullayev 1937 yılında doğmuştur. Üzeyir Hacıbeyov adlı Azerbaycan Devlet Konservatuarını (1959) ve Leningrad Devlet Konservatuarını şeflik dalında (1965) bitirmiştir. 1965-84 yıllarında M.F. Ahundov adlı Azerbaycan Devlet Opera ve Balesinin baş şefi, 70'li yıllarda Çağdaş Müzik Oda Orkestrasının ve BaKaRa ansemblenin kurucularından biri, 1984'te Ü. Hacıbeyov adına Azerbaycan Devlet Senfonik Orkestrasının sanat danışmanı ve baş şefi, 1991-94 yıllarında Ankara Devlet Opera ve Balesinin sanat danışmanı ve baş şefi, uluslararası önemli müzik festivallerinin ve etkinliklerinin katılımcısı olmuştur.

Bir çok ülkede (Rusya, Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa, Türkiye,...) ünlü topluluklara şeflik yapmıştır. Repertuarına bir çok Batı Avrupa, Rus ve Azerbaycan bestekarlarının eserleri dahildir. Profesör, Azerbaycanın Halk sanatçısı, Devlet ödülleri sahibidir. Azerbaycan'da çok değerli "Şöhret" unvanına layık görülmüştür.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Rauf Abdullayev", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/12/Rauf_Abdullayev.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com