Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Tarık Sezer Aydın

Soloist Introduction

Tarık Sezer Aydın

1987 doğumlu genç bir özel yetenek olan sanatçı 14 yaşında çalmaya başladığı korno üzerine profesyonel eğitimi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı'nda almıştır.

2008 yılında konservatuvarda sınıf atlamış, ve 2009 yılında Kültür Bakanlığı'nın açtığı sınavda çok yüksek bir puanla birinci olarak kadroya giren en genç korno sanatçısı olmuştur. 60 kişilik İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın en genç üyesidir çünkü İZDSO'nun Müdürü Kenan Gökkaya'nın ifadesiyle "o bir yetenek"tir.

Tarık Sezer Aydın bir solist olarak en önemli ve ilk çıkışı CSO'da 12 Mayıs 2009'da DEU'nden arkadaşı ve CSO korno sanatçısı Cenk Şahin ile birlikte seslendirdiği "Genç Kuşak Solistleri Konseri"nde Antonio Rosetti'nin İki Korno için Konçerto'sudur.

Verdiği röportajlarda "Amacım İzmir'i ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek ve uluslararası alanda adımı duyurmak" diyen sanatçı bu hedefinin yolunda başarıyla ilerlemeye devam ediyor.
I suggest, you'll like this:
Fazýl Say, Ýstanbul Senfonisi Op. 28

İlker Fıçıcılar


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Tarık Sezer Aydın", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/110/Tarık_Sezer_Aydın.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com