Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Sezgin Unan

Soloist Introduction

Sezgin Unan

1981 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na kabul edilen Sezgin Unan, burada Doç. Ahmet Ermakastar ile klarinet, Bilgehan Arkan ile oda müziği, Prof. Nuri İyicil, Roman Skrepek ile orkestra dallarında çalışmalar yapmıştır.

Prof. Mehmet Ermakastar'ın gerçekleştirdiği masterclass'lara katılan sanatçı, öğrencilik yıllarında başladığı solo ve oda müziği konser çalışmalarına hala devam etmektedir.

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü'nde bir süre öğretim görevlisi olarak çalışmış olan Sezgin Unan, 1989 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'na klarinet sanatçısı olarak dahil olmuştur.

Halen aynı kurumda solo klarinetçi ve klarinet grup şef yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Klarinet virtüözü Sezgin Unan, Ecesu Sertesen, Feza Çetin, Ufuk Atar ve Sezgin Unan'dan oluşan Akademi Klarinet Ensemble grubunun üyesidir. 2006 Eylül ayında kurulmuş olan grup kaliteli performanslarıyla ve çeşitli etkinliklerde verdikleri konserler ile giderek artan sayıda hayran kazanmaktadır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Sezgin Unan", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/153/Sezgin_Unan.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com