Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Greta Medini

Soloist Introduction

Greta Medini

1990 yılında Vibo Valentia'da doğdu. Sekiz yaşında Vittorio Veneto "Rassegna M. Benvenuti", Valsesia Musica Uluslar arası Keman Yarışması, Vittorio Veneto Uluslararası Keman Yarışması ve Bruno Zanella Keman Yarışması'nda bir çok ödül aldı.

2004 Temmuz ayında Shangai Çocuk Kültür ve Sanat Festivali'nde en iyi Genç İtalyan Kemancı ödülünü kazandı. 2006 yılında on altı yaşındayken Vibo Valentia'daki F. Torrefranca Konservatuvarı'ndan Maestro Guiseppe Arnaboldi'nin yönettiği konserle ödülüyle mezun oldu.

Greta Medini daha henüz on yaşındayken verdiği konserler sayesinde solist olarak parlak bir kariyere adım attı. İtalya'nın önemli şehirlerinde Bach, Vivaldi ve Mozart'ın konçertolarının yanı sıra Saint-Saens 3. Keman Konçertosu ve Brahms Keman Konçertosu'nu seslendirdi.

2006 Temmuz ayında Maestro D. Giuranna'nın yönettiği Dünya Gençlik Orkestrası turnesinde solist olarak yer aldı. Bu turnenin konserleri İtalya'nın büyük şehirlerinde, Kuzey Afrika'da Tunus ve Cezayir'de gerçekleşti. Greta Medini halen Fiesole Müzik Akademisi'nde Felice Cusano'nun öğrencisi olarak keman çalışmalarını sürdürmektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Greta Medini", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/72/Greta_Medini.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com