Klasik Müzik Notları   Klasik Müzik   Besteciler  Eserler  Solistler  Hakkında  İletişim
 
 
 Eser, Besteci, Solist Aratın:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Greta Medini

Solist Tanıtımı

Greta Medini

1990 yılında Vibo Valentia'da doğdu. Sekiz yaşında Vittorio Veneto "Rassegna M. Benvenuti", Valsesia Musica Uluslar arası Keman Yarışması, Vittorio Veneto Uluslararası Keman Yarışması ve Bruno Zanella Keman Yarışması'nda bir çok ödül aldı.

2004 Temmuz ayında Shangai Çocuk Kültür ve Sanat Festivali'nde en iyi Genç İtalyan Kemancı ödülünü kazandı. 2006 yılında on altı yaşındayken Vibo Valentia'daki F. Torrefranca Konservatuvarı'ndan Maestro Guiseppe Arnaboldi'nin yönettiği konserle ödülüyle mezun oldu.

Greta Medini daha henüz on yaşındayken verdiği konserler sayesinde solist olarak parlak bir kariyere adım attı. İtalya'nın önemli şehirlerinde Bach, Vivaldi ve Mozart'ın konçertolarının yanı sıra Saint-Saens 3. Keman Konçertosu ve Brahms Keman Konçertosu'nu seslendirdi.

2006 Temmuz ayında Maestro D. Giuranna'nın yönettiği Dünya Gençlik Orkestrası turnesinde solist olarak yer aldı. Bu turnenin konserleri İtalya'nın büyük şehirlerinde, Kuzey Afrika'da Tunus ve Cezayir'de gerçekleşti. Greta Medini halen Fiesole Müzik Akademisi'nde Felice Cusano'nun öğrencisi olarak keman çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


Takip edilmekten korkmuyoruz!.. Takip için tıklayın: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

İlgili Yazılar


Referans bilgisi: "Greta Medini", 2009 , Klasik Notları sitesi, http://www.klasiknotlari.com/tr/72/Greta Medini.html


Sayfayı Paylaşayım
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Klasik Müzik Notları
Mobil Kullanım İpuçları

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com