Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Darko Brlek

Soloist Introduction

Darko Brlek

Klarinet virtüözü, Ljubljana Festivali Başkanı ve Sanat Yönetmeni olan Darko Brlek, Ljubljana Müzik Akademisi'nden mezun olmuş ve ardından Graz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde eğitimine devam etmiştir.

Ljubljana Üniversitesi Preseren Ödülü'ne ve daha sonra da Bettet ve Zupancic Ödülleri'ne layık görülmüştür.

Slovenya Ulusal Tiyatrosu ve Ljubljana Opera ve Balesi'nin müdürü olan Brlek, 1992'den beri Ljunljana Festivali'nin Sanat Yönetmeni'dir. 1995'te de bu kuruluşun müdürlüğüne atanmıştır.

1997'den itibaren Avrupa Festival Birliği'nde başkan yardımcılığı görevini yürüten Darko Brlek, 2005 yılında başkanlık görevine seçilmiştir.

Darko Brlek, Slovenya Kültür Odası'nın kurucuları arasında yer almaktadır. 1996'dan beri New York'ta bulunan Uluslararası Güzel Sanatlar Topluluğu'nun ve aynı zamanda Slovenya Cumhuriyeti Ulusal Kültür Konseyi'nin üyesidir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariReference info: "Darko Brlek", 2015 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/352/Darko_Brlek.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com