Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Andy Miles

Soloist Introduction

Klarinet virtüözü Andy Miles Almanya'da doğmuş, klasik klarnet çalışmalarını Bremen ve Hannover'de yapmıştır. Hamburg Filarmoni Orkestrası'na solo klarinetçi olarak kariyerine başlayan Andy Miles, halen WDR Köln Radyo Orkestrası solo klarnetçisidir.

Duisburg Filarmoni, Flensburg Filarmoni, St. Petersburg Oda Orkestrası, Slovak Oda Orkestrası vb. pek çok orkestrada solist olarak yer almış, Jonathan Darlington ve Michail Jurowski gibi önde gelen şeflerle çalışmış ve ünlü oda müziği grubu Auryn Quartett ile çalışmaktadır.

12 yaşındayken ilk caz grubunu kurmuş, Lalo Shiffrin, Steve Grey, John Goldsby, Frank Chastenier, Hubert Nuss Trio, WDR Bigband, Alan Broadbent gibi caz devleriyle çalışmıştır. Müzikal esnekliği, yeteneği ve farklı müzik stillerindeki sezgileri onu pek çok stüdyonun aranan misafir sanatçısı olmasını sağlamıştır.

Rolf Kühn Interchanges with Different Moments adlı iki klarnet ve orkestra için Metamorfozlarını, film müziği bestecisi Klaus Roggors Belo Horizonte adlı klarnet ve yaylı çalgılar için bir bossa novayı, Rene Giessen Mandragora adlı klarnet ve orkestra için bir rumba-rapsodiyi, Hans-Peter Preu orkestra ve caz trio için bestelediği beş bölümlü New York Jazz Suite adlı eserlerini Andy Miles için bestelemişlerdir.

Andy Miles'ı klasik ve caz müzisyeni olarak istisnai kılan özellikleri müzikalitesi, stil farkı ve daha önce duyulmamış orijinallikteki tonudur.
I suggest, you'll like this:
George Gershwin, Küba Uvertürü


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Andy Miles", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/170/Andy_Miles.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com