Klasik Müzik Notları   Klasik Müzik   Besteciler  Eserler  Solistler  Hakkında  İletişim
 
 
 Eser, Besteci, Solist Aratın:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Andy Miles

Solist Tanıtımı

Klarinet virtüözü Andy Miles Almanya'da doğmuş, klasik klarnet çalışmalarını Bremen ve Hannover'de yapmıştır. Hamburg Filarmoni Orkestrası'na solo klarinetçi olarak kariyerine başlayan Andy Miles, halen WDR Köln Radyo Orkestrası solo klarnetçisidir.

Duisburg Filarmoni, Flensburg Filarmoni, St. Petersburg Oda Orkestrası, Slovak Oda Orkestrası vb. pek çok orkestrada solist olarak yer almış, Jonathan Darlington ve Michail Jurowski gibi önde gelen şeflerle çalışmış ve ünlü oda müziği grubu Auryn Quartett ile çalışmaktadır.

12 yaşındayken ilk caz grubunu kurmuş, Lalo Shiffrin, Steve Grey, John Goldsby, Frank Chastenier, Hubert Nuss Trio, WDR Bigband, Alan Broadbent gibi caz devleriyle çalışmıştır. Müzikal esnekliği, yeteneği ve farklı müzik stillerindeki sezgileri onu pek çok stüdyonun aranan misafir sanatçısı olmasını sağlamıştır.

Rolf Kühn Interchanges with Different Moments adlı iki klarnet ve orkestra için Metamorfozlarını, film müziği bestecisi Klaus Roggors Belo Horizonte adlı klarnet ve yaylı çalgılar için bir bossa novayı, Rene Giessen Mandragora adlı klarnet ve orkestra için bir rumba-rapsodiyi, Hans-Peter Preu orkestra ve caz trio için bestelediği beş bölümlü New York Jazz Suite adlı eserlerini Andy Miles için bestelemişlerdir.

Andy Miles'ı klasik ve caz müzisyeni olarak istisnai kılan özellikleri müzikalitesi, stil farkı ve daha önce duyulmamış orijinallikteki tonudur.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.

İlginizi çekecek, öneririm:
George Gershwin, Küba Uvertürü


Takip edilmekten korkmuyoruz!.. Takip için tıklayın: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

İlgili Yazılar


Referans bilgisi: "Andy Miles", 2009 , Klasik Notları sitesi, http://www.klasiknotlari.com/tr/170/Andy Miles.html


Sayfayı Paylaşayım
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Klasik Müzik Notları
Mobil Kullanım İpuçları

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com