Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Ufuk Atar

Soloist Introduction

Ufuk Atar

1990 yılında İskenderun'da doğdu. İlk müzik çalışmalarına Çukurova Devlet Konservatuvarı'nda Tuna Bozkaya ile başladı. Aynı okulda Ferhang Hüseyinov ile orkestra, Tvetelina Tunteva ile armoni çalışmalarında bulundu. Çukurova Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile çeşitli konserlerde yer aldı. Okul bünyesinde, dinletilerde bulundu.

2008 yılında, Maltepe Üniversitesi'nin düzenlediği Klarinet Ustalık Sınıfı'na katılarak Feza Çetin ile çalışma fırsatı buldu. Aynı yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na Feza Çetin'in öğrencisi olarak kabul edildi. Halen aynı okulda eğitimini sürdürmekte olup, Akademi Klarinet Ensemble Oda Müziği grubunda çalışmalarına devam etmektedir.

Klarinet virtüözü Ufuk Atar, Ecesu Sertesen, Feza Çetin, Sezgin Unan ve Ufuk Atar'dan oluşan Akademi Klarinet Ensemble grubunun üyesidir. 2006 Eylül ayında kurulmuş olan grup kaliteli performanslarıyla ve çeşitli etkinliklerde verdikleri konserler ile giderek artan sayıda hayran kazanmaktadır.

Akademi Klarinet Ensemble


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Ufuk Atar", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/154/Ufuk_Atar.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com