Klasik Müzik Notları   Klasik Müzik   Besteciler  Eserler  Solistler  Hakkında  İletişim
 
 
 Eser, Besteci, Solist Aratın:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Feza Çetin

Solist Tanıtımı

Feza Çetin

1965 yılında İstanbul'da doğdu. 1976 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı'na kabul edildi. Burada Muammer Yeşil, Mustafa Toroslu ve Prof. Emel Çelebioğlu ile armoni, form bilgisi ve teori, Ayhan Yunkuş ile klarinet çalışmalarına devam etti.

1985 yılında pekiyi derece ile mezun oldu. Aynı yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na kabul edildi. Burada Prof. İlhan Usmanbaş ile çağdaş müzik, Prof. Ercivan Saydam ile teori, Prof. Nuri İyicil, Roman Skrepek ve Dimitri Goia ile orkestra, Bilgehan Arkan ile oda müziği, Doç. Ahmet Ermakastar ile klarinet, Doç. Meral Beşeli ile korrepetisyon dalında çalışmalar yaptı.

1987 yılında İstanbul'da gerçekleşen 7. Klarinet Yarışması'nda ikincilik ödülü alan Feza Çetin, okul orkestrası ile bir çok solo konser, Avusturya ve İtalyan Kültür Merkezleri'nde resitaller ve oda müziği konserleri vermiştir.

1989 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan pekiyi derece ile mezun olan sanatçı, yüksek lisans eğitimi de almıştır.

Feza Çetin, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile de solo konserler vermiştir.

Yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalara jüri üyesi olarak davet edilen Feza Çetin, 1989 yılından bu yana İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda solo Klarinetçi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klarinet öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Klarinet virtüözü Feza Çetin, Ecesu Sertesen, Ufuk Atar, Sezgin Unan ve Feza Çetin'den oluşan Akademi Klarinet Ensemble grubunun üyesidir. 2006 Eylül ayında kurulmuş olan grup kaliteli performanslarıyla ve çeşitli etkinliklerde verdikleri konserler ile giderek artan sayıda hayran kazanmaktadır.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


Takip edilmekten korkmuyoruz!.. Takip için tıklayın: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

İlgili Yazılar


Referans bilgisi: "Feza Çetin", 2009 , Klasik Notları sitesi, http://www.klasiknotlari.com/tr/152/Feza Cetin.html


Sayfayı Paylaşayım
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Klasik Müzik Notları
Mobil Kullanım İpuçları

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com