Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Nurperi Yücesoy

Soloist Introduction

Nurperi Yücesoy

Nurperi Yücesoy 1985 yılında Mersin'de doğdu. 1996 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü'ne kabul edildi ve çalışmalarına Doç. Zülfiye Yakubova ile başladı. 1999 yılında solist olarak ilk konserinde Mersin Devlet Opera ve Balesi Senfoni Orkestrası eşliğinde H. Wieniawski'nin 2. Keman Konçertosu'nu seslendirdi.

2002 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'ne burslu olarak kabul edilerek çalışmalarına Prof. Dr. Server Ganiev'in sınıfında devam etti. Aynı yıl Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası üyesi olan sanatçı, aynı zamanda bu orkestra eşliğinde solo konserler verdi. 2006 yılında Akdeniz Gençlik Senfoni Orkestrası'nın açmış olduğu sınavı kazanarak Fransa'nın Nice şehrinde gerçekleştirilen yaz konser sezonunda yer aldı. 2008 yılında kurulan Vladimir Ashkenazy yönetimindeki Türk Yunan Geçlik Orkestrası'nda Konzertmeister olarak görev alarak bir çok turne gerçekleştirdi. Halen, aynı yıl kurulan Türk-Yunan Beşlisi'nin 1. Keman üyesidir.

Katıldığı ustalık sınıflarında Albert Markov, Mincho Minchev ve Mischael Gosdiner gibi sanatçılarla çalışma fırsatı buldu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden 2008 yılında "Yüksek Şeref Derecesi" ile mezun olan Nurperi Yücesoy, resital, oda müziği ve solo konserlerine devam etmekte ve 2007 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda görev almaktadır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Nurperi Yücesoy", 2011 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/109/Nurperi_Yücesoy.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com