Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Ediz Oytun Yaşlıçam

Soloist Introduction

Ediz Oytun Yaşlıçam

Sanatçı 1987 yılında Roma'da doğdu. Keman çalışmalarına 5 yaşında babası Emin Güven Yaşlıçam ile başladı. 1999-2000 öğretim yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarına kabul edildi. Burada Prof. Nuri İyicil ile keman çalışmalarına başladı.

Daha sonra çalışmalarına Prof. Çiğdem Yonat İyicil ile devam etti. Bu sırada çeşitli resitaller ve oda müziği konserleri verdi. 2005 yılında Prof. Lucas David ile ustalık sınıfı kurslarına katıldı. 2008 de Nuri İyicili anma Konseri kapsamında Kamerata Saygun Oda Orkestrasıyla Bach'ın iki keman konçertosunu seslendirdi.

2006-2007 konser sezonunda Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile Saint Seans'ın 3 numaralı keman konçertosunu, 2007-2008 sezonunda Paganini'nin 1 numaralı konçertosunu seslendirdi. Aynı konçertoyu Konservatuvar Orkestrası ile Aspendos'ta seslendirdi.

2008 Haziran ayında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans devresini pekiyi dereceyle tamamladı. Aynı yılın yazında Prof. Mincho Minchev'in yaz kurslarına katıldı. Ediz Oytun Yaşlıçam 2009 itibariyle Kamerata Saygun Oda Orkestrası'nın üyesidir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Ediz Oytun Yaşlıçam", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/99/Ediz Oytun Yaslicam.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com