Klasik Müzik Notları   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notları Twitter Hesabı

Burcu Karadag

Soloist Introduction

Burcu Karadağ

Neyzen Burcu Karadağ 1979 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokuldan sonra 1990 yılında İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümüne girdi. Salih Bilgin ve Niyazi Sayın'dan "Ney", Erol Sayan ve Doğan Dikmen'den Türk Musıkisi Solfej ve Nazariyat, Ali Eral'dan Batı Musıkisi dersleri aldı. 1996 yılında Çalgı Eğitim Yüksek Bölümüne girdi. 2000 yılında mezun oldu.

Konservatuar eğitimi yıllarından başlamak üzere yurt içinde ve dışında (Fransa, Almanya, Lüksemburg, Belçika, Avusturya, Mısır, Saraybosna, Azerbaycan, İsviçre, Umman) çeşitli topluluklar, orkestralar ve musıki dernekleriyle birlikte konserler verdi.

1996 yılında Fuat Başar ve Tülay Taslacıoğlu'ndan geleneksel Türk sanatlarından olan "ebru" sanatını öğrendi.

1998 yılında İstanbul Kültür Merkezi'nde solo konser verdi. Aynı yıl Türk Kültürüne Hizmet vakfı'na bağlı Caferağa Medresesinde ney dersleri vermeye başladı.

1999 yılında TRT İstanbul Radyosu'na Ney Sanatçısı olarak girdi. Sayısız radyo ve televizyon programında görev aldı.

2001 yılında, sadece TRT'nin arşivinde bulunan, Vahit Anadolu'nun yönetmenliğini yaptığı, Klasik Türk Musıkisi repertuarının en seçkin eserlerinden oluşan solo bir albüm yaptı.

Bu çalışmalarının yanı sıra halen müzik marketlerde satılan birçok Türk Musıkisi albümünde icracılık yaptı.

2004 yılında T.C. Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarında ney hocası olarak çalışmaya başladı.

2005-2007 yılları arasında, şefliğini Mustafa Doğan Dikmen'in, genel sanat yönetmenliğini Yalçın Çetinkaya'nın yaptığı Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğunda görev aldı.

Sanatçı halen Türk kültürüne Hizmet Vakfı ve Haliç Üniversitesi'nde Ney hocalığı görevlerine devam etmekte, TRT İstanbul Radyosu'nda ve çeşitli müzik topluluklarında icra görevlerini sürdürmekte ve Ebru çalışmalarına, hocası Ayla Makas ile devam etmektedir.

2009 Yılında "Fazıl Say ve Arkadaşları Konserleri" adlı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yararına konserler ile geniş kitlelere sanatını ulaştıran Burcu Karadağ bir çocuk annesidir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Burcu Karadağ", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/94/Burcu_Karadag.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2018 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com