Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Roberto Trainini

Soloist Introduction

Roberto Trainini

1975 yılında İtalya'nın Bari kentinde doğan çellist Roberto Trainini Kuzey Almanya'da yaşamaktadır. İkiliden sekizli gruplara kadar çeşitli oda müziği formlarında konserleri süren ve aralarında David Geringas, Karl Leister, Charles Neidich, Kolija Blacher, Joerg Demus, Jeremy Menuhin ve Vladimir Mendelssohn gibi bir çok dünyaca ünlü sanatçının da çeşitli dönemlerde üyesi olduğu Salzburg Solistleri'nin daimi üyesidir.

Ande Trio ve Scardanelli Quartet'in kurucu üyesi olan sanatçı Moulin d'Ande, Mecklenburg-Vorpommern Festpiele, Schloss Elmau ve Salzburger Schlosskonzerte gibi bir çok oda müziği festivaline düzenli olarak davet edilmektedir.
İtalya'da Vincenzo Caminiti ve Pietro Bruno'yla çalıştıktan sonra 1996 yılında İsviçre'ye taşınmış ve tam burslu olarak Uluslararası Menuhin Müzik Akademisi'de öğrenimini sürdürerek Camerata Lysy'nin üyesi olmuştur.

Bir çok prestijli müzik akademisinde Radu Aldulescu, Wolfgang Mehlhorn, Michel Strauss, Niklas Schmidt ve Steven Isserlis ile çalışmalarını sürdürmüştür. Çeşitli uluslararası viyolonsel yarışmalarına katılarak 2001 Markneukirchen'de dördüncülük, 2001 Hamburg Elise Meyer'de birincilik, 2003 Roma Arturo Bonucci'de özel ödül ve 2005 Belgrad'da dördüncülük ödülleri kazanmıştır.

Rus besteci Sofia Gubaidulina birlikte çalışmalar yapmış, "Keman-Viyolonsel İkilisi"'ni ve "Viyolonsel ve Küçük Orkestra İçin Sonnengesang" adlı eserlerini seslendirmiştir. 1780 yılında Viyana'da yapılmış Stadlmann viyolonsel ile çalışmalarını sürdüren sanatçı Hamburger Streichsextett'in kurucu üyesidir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Roberto Trainini", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/66/Roberto Trainini.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.
Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com