Klasik Müzik Notları   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notları Twitter Hesabı

Sharon Bezaly

Soloist Introduction

Sharon Bezaly

The Times'ın "Tanrının flüte bir armağanı" dediği flüt solisti Sharon Bezaly, Almanya'da 2002'de saygın Klassik Echo tarafından "Yılın Enstrümantalisti" ve 2003'te de Cannes Klasik Ödülleri'nde "Yılın Genç Sanatçısı" seçilmişti.

İsrail'de doğan şu anda İsveç'te yaşayan Sharon Bezaly'nin enstrumanındaki başarısı David Oistrakh ve Vladimir Horowitz'le karşılaştırılıyor. 1997'den beri uluslararası bir sanatçı olarak anılan Bezaly ilk kaydını Zubin Mehta ile birlikte İsrail Flarmoni Orkestrası eşliğinde yapmıştı.

Royal Flarmoni, Rotterdam Flarmoni, Spanish National gibi dünyanın önde gelen orkestralarıyla en prestijli konser salonlarında çaldı. Sharon Bezaly Residentie Orchestra, The Hague için ilk "artist in residence" üflemeli sanatçısı oldu (2007-2008). Burada şef Neeme Järvi ile çalıştı.

Classics Today kendisini "bugün dünyada muadili olmayan bir flüt sanatçısı" diye tanımlarken, International Record Review "onun kayıtları ve konserleri sadece bir başarı olarak açıklanamaz. Onlar sanatı tanımlıyor" diye yazdı.

Sharon Bezaly, kendisi için Japonya'da Muramutsu takımı tarafından özel yapılmış 24 ayar altın bir flütle çalmaktadır.

BIS'teki geniş bir yelpazedeki albüm kayıtları Diapason d'or (Diapason), Choc de la Musique (Monde de la Musique, Editor's Choice (Gramophone) ve Stern des Monats (FonoForum) ve diğerlerinden büyük övgüler almıştır.

Sharon Bezaly 2011 yılı 23-24 Eylülünde, Bilkent Senfoni Orkestrasının yeni dönem açılışında, ilk konserde de yer almış ve Mozart'ın W.A. Mozart Do majör, KV.299 sayılı Flüt ve Arp için Konçertosunu, arpist Şirin Pancaroğlu ile birlikte seslendirmiştir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Sharon Bezaly", 2011 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/281/Sharon_Bezaly.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2019 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com