Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Selin Gürol

Soloist Introduction

Selin Gürol

1990 yılında İstanbul'da doğdu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girerek Ahmet Kara'nın sınıfında klarinet eğitimine başladı. 2004 yılından itibaren konservatuvarın düzenlemiş olduğu birçok solo konserlere ve oda müziği çalışmalarına katıldı.

10-11 Mart 2006 tarihinde Yusuf Güler Aksöz yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde "Genç Yetenekler" konserinde Atatürk Kültür Merkezi'nde solist olarak konser verdi.

2006 yılının Ocak ayında Doğuş Grubu tarafından kurulan Rengim Gökmen'in yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nın açmış olduğu sınavı kazanarak Türkiye'nin birçok şehrinde ve 3. ve 4. D-Marin Uluslararası Müzik Festivali'nde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla birleşerek verdiği konserde yer almış olup, 2007 senesinin Eylül ayında mezun oldu.

4 Aralık 2006 tarihinde "4. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri"nde Borusan Filarmoni Orkestrası sanatçılarından oluşan toplulukta yer alarak konser verdi.

2007 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nin sınavını burslu olarak kazanarak lise bölümündeki eğitimine Selen Akçora'nın sınıfında devam etmeye hak kazandı. Bilkent Konser Salonu ve Ahmet Adnan Saygun Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde, Bilkent Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu konserlerde ve resitallerde ve klarinet sanatçısı Vladimir Zverev'le oda müziği çalışmalarında ve konserlerinde yer aldı.

2007 yılından itibaren Işın Metin ve Orhun Orhon yönetimindeki Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası'nın üyesi olarak konserlerde yer almaktadır. Ayrıca her yıl İstanbul'da düzenlenen "Sesin Yolculuğu" adlı çağdaş müzik festivalinde iki kez yer almıştır.

24-30 Temmuz 2008 tarihinde Vladimir Ashkenazy yönetimindeki Türk-Yunan Gençlik Orkestrası'nın üyesi olarak Türkiye'de İstanbul ve Ankara, Yunanistan'da Atina ve Patras'da konserlerde yer aldı.

Her yıl Belçika'nın Brüksel şehrinde düzenlenen ve bu yıl 11.si gerçekleştirilecek olan "Musica Mundi Festival"ine katılım için gerçekleşen sınavı kazanıp burslu olarak Walter Boeykens ile oda müziği ve solo masterclass için hak kazanmıştır.

Sanatçı halen Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Müzik Hazırlık Lisesi'nin Lise-4 sınıfında Selen Akçora'yla klarinet eğitimine devam etmektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Selin Gürol", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/120/Selin_Gürol.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com