Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Isabelle Faust

Soloist Introduction

Isabelle Faust

Keman Virtüözü Isabelle Faust 1987'de Augsburg'da Leopold Mozart Yarışması'nı kazanarak çok erken bir yaşta uluslararası alanda takdir kazanmıştır. 1993'de Cenevre'deki Premio Paganini Yarışması'nda birincilik ödülüne ve 1997'de de Gramophone Yılın Genç Sanatçısı Ödülü'ne sahip oldu.

Tüm stil ve dönemleri aynı ustalıkla yorumlayan sanatçı, bir yandan Beethoven'ın keman konçertosunu seslendirirken, diğer yandan da aralarında Feldman, Ligeti ve Beyer'in eserlerinin de bulunduğu günümüz müziğinden oluşan repertuarını da başarıyla sunmaktadır. Faust, 1704 tarihli "Uyuyan Güzel" lakaplı bir Stradivari'yi kullanmaktadır.

Isabelle Faust en son Türkiye'de 22 Ekim 2009'da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla Johannes Brahms'ın Re Majör Keman Konçertosunu seslendirmiştir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Isabelle Faust", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/188/Isabelle Faust.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com