Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
kredi burs yurt
www.KrediBurs.com.tr
Depremden Etkilenenlere Enstrüman Destek Bursu


Klasik Notları Twitter Hesabı

Mehmet Sönmez

Soloist Introduction

Mehmet Sönmez

2000 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Kontrbas bölümünden pekiyi derece alarak birincilikle mezun olan sanatçı, ilk müzik öğrenimine 4 yaşında babası Ünal SÖNMEZ gözetiminde Kanun ile başlamıştır. Orkestra eşliğinde ilk solo konserini verdiği 1995 yılından ben bir çok başarıya imza atan Sönmez, Fransa'da bulunan "Akdeniz Gençlik Orkestrası"'na davet edilerek bu orkestranın Kontrbas Grup Şefliğini üstlendi. Bu arada Prof. Jean Marc ROLLEZ ile ustalık çalışmaları da yaptı.

Üyesi olduğu "Anadolu Kontrbas Dörtlüsü" ile birlikte davet edildiği "Neerpelt 47. Avrupa Müzik Festivali" (Belçika) kapsamındaki oda müziği yarışmasında takdire değer bir başarı göstererek, 103 grup arasından aldığı birincilik ödülünün yanı sıra "Summa Cum Laude" madalyasının da sahibi olması ona kariyerine iyi bir başlangıç yapmasını sağladı.

Birçok TV ve radyo programında konserler de veren sanatçı 2000 yılında tekrar davet edildiği Belçika'da Kraliyet Filarmoni Orkestrası ve Flaman Operasında ünlü şeflerle çalıştı. Bu arada "Belçika Beethoven Akademisi"'nde orkestracılık üzerine çalışmalar da yapan sanatçı halen etkin bir şekilde orkestra, solo, oda müziği ve resital çalışmaları yapmaktadır. Piyano, Yaylı Sazlar Orkestrası için çeşitli besteleri. Kontrbas Dörtlüleri için de birçok düzenlemesi de bulunan Sönmez, 2005 yılından beri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası üyesidir.
I suggest, you'll like this:
George Gershwin, Rhapsody in Blue


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Mehmet Sönmez", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/16/Mehmet Sonmez.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com