Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
kredi burs yurt
www.KrediBurs.com.tr
Depremden Etkilenenlere Enstrüman Destek Bursu


Klasik Notları Twitter Hesabı

Nihat Ağdaç

Soloist Introduction

Nihat Ağdaç

Nihat Ağdaç 31.12.1986 tarihinde Kıbrıs'ta doğdu. 6 yaşında Cansen Taneri'den piyano dersleri almaya başladı. 11 yaşından itibaren Güzel Sanatlar Ortaokulu'na girene dek Özkan Pastırmacıoğlu ile keman çalışmalarına başladı, bu çalışmalarını Kürşat Tilki ile sürdürdü.

2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na kabul edildi ve Prof. Leda Cenaz''la çalıştı. 2007'de bu okuldan fakülte ve üniversite birinciliğiyle mezun olan sanatçı, İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü'ne layık görüldü. 1999 ve 2008 senelerinde Applehill Oda Müziği Festivali'nde ülkemizi burslu olarak temsil etti (Boston, ABD). Hacettepe Senfoni Orkestrası'nda dört yıl süreyle birinci keman üyeliği yaptı. 2005'te Almanya-Kıbrıs Gençlik Orkestrası'yla solo çaldı.

Kıbrıs, Portekiz, Türkiye ve ABD'de solo ve oda müziği konserleri verdi. Avrupa Birliği Gençler Orkestrası'nda tüm Kıbrıs'ı temsil etti ve Ashkenasy, Koehler, Haitink ve Boreyko gibi şeflerin yönetiminde Avrupa'nın önemli başkentlerinde orkestra üyesi olarak çalma şansını yakaladı. Ankara'da Albert Epstein ve Suna Kan, Paris'te Sylvie Gazeau ve Londra'da Mateja Marinkovic'le çalıştı.

2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na kabul edildi. 2009/2010 yaz ve ilkbahar aylarında yine Avrupa Birliği Gençler Orkestrası'nda çalacak olan sanatçının 2009 yılı konserleri arasında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'yla solo konser, Bellapais 13. Uluslar arası K.K.T.C. Müzik Festivali'nde resital, "Yaylı Kuartet" ve Alexander Markov'la oda müziği konseri ve düzenli olarak çalıştığı Polonyalı piyanist Agata Jozwik'le yardım amaçlı konserler bulunmaktadır.

Sanatçının ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde şiir ve düz yazıları yayımlanmaktadır.
I suggest, you'll like this:
George Gershwin, Rhapsody in Blue


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Nihat Ağdaç", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/106/Nihat Agdac.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com