Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
Klasik Notlar Twitter Hesab

Susanna Pescetti

Conductor Introduction

Susanna Pescetti

İtalyan şef Susanna Pescetti Napoli San Pietro a Majella Konservatuvarı'nda A. Panella, V. Vitale ve C. Pagliuca ile piyano ve kompozisyon, ardından Pescara Akademisi'nde D. Renzetti ile şeflik çalıştı.

Venedik B. Marcello Konservatuvarı'nda piyano öğretmeni olan Pescetti Fransa, Belçika, Lüksemburg, Norveç, Arnavutluk, Rusya, Meksika, Portekiz, Çekoslovakya ve Bulgaristan'da Guanajuato Senfoni Orkestrası, Meksika Estado Senfoni Orkestrası, Madeira Klasik Orkestra, Stat Iasi Filarmoni Orkestrası, Friuli Senfoni Orkestrası, Bari Senfoni Orkestrası, Abruzzese Senfoni Orkestrası, S. Carlo Tiyatrosu Solistleri Oda Orkestrası, Salerno G. Verdi Tiyatrosu Senfoni Orkestrası, Roma Opera Oda Orkestrası ve Acapulco Orkestrası gibi bir çok orkestrayı yönetmiştir.

Aralarında Toluca-Felipe Villanueva Salonu, Messico-San Benito Abad Tiyarosu, Guanajuato Tiyatrosu, Napoli-Mercadante Tiyatrosu, Salerno-Verdi Tiyatrosu, Bari-Villa Romanazzi, Napoli-RAI Konser Salonu, Cosenza-Rendano Tiyatrosu, Verona-Filarmoni Tiyatrosu, Salonicco-Kratiko Tiyatrosu, Napoli-Bellini Tiyatrosu, Benevento-Romano Tiyatrosu, Aquila S. Filippo Neri Konser Salonu, Napoli-Akdeniz Tiyatrosu, Prag-Simon Juda Kilisesi Özel Martinu Müzik Akademisi Salonu, Strazburg-Konservatuvar Salonu, Lüksemburg-Pescatori Tiyatrosu, Brüksel-Radyo Salonu, Milano-Cumhuriyet Sarayı Konser Salonu, Paris-Bercy Sarayı Konser Salonu, Oslo-Olav Akademisi Salonu, D. Shostakovic Filarmoni ve Erkolano Konser Salonu bulunan bir çok önemli konser salonu ve binasında konser vermiştir.

G. Albertazzi, P. Micol, M. Dragoni, C. Gasdia, K. Ricciarelli, C. Remigio, U. Gregoretti ve M. Scaparro gibi solistlerle çalışmıştır. RAI ve Musicaimmagine Records işbirliği ile Rovigo tiyatrosu Konser Salonu'nda besteci N. Sani'nin "Una Favola per caso" Operası'nın ilk seslendirilişini ve kaydını yaptığı gibi Napoli Mercadante Tiyatrosu'nda Bongiovanni Label ile Pietro Mascagni'nin In Filanda Operası'nın ilk kaydını gerçekleştirmiştir. Napoli Oda Orkestrası Solistleri'nin müzik direktörüdür.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Susanna Pescetti", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/88/Susanna_Pescetti.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com