Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Zora Slokar

Soloist Introduction

Zora Slokar

İsviçreli korno virtüözü Zora Slokar, 1980 yılında Bern'de doğmuştur. 5 yaşında keman çalmaya başlamış, daha sonra Bern Konservatuvarı'ndan öğretmenlik sertifikası almıştır. 16 yaşına geldiğinde, önce babasıyla, daha sonra Bern'de Thomas Müller ve üniversite diploması aldığı Masstricht'te Profesör Pensel ile trombon çalışmıştır. Şu anda Salzburg'da Profesör R.Vlatkovic ile çalışmakta olup Yüksek Lisans yapmaktadır.

Birçok uluslararası yarışmalarda ödül kazanmıştır; 2003 yılında Orsogna, İtalya'daki Ceccarossi Yarışması'nda birincilik ödülü, 2002'de Roma'da Anemos Yarışması'nda birincilik ödülü ve 2002'de Londra'da Paxman Yarışması'nda "Genç Horn Players" finalistidir.

İlk defa Gustav Mahler Gençler Orkestrası'nda ve UBS Verbier Festival Orkestrası'nda prestijli şeflerle birlikte trombon çalmıştır. Şu anda Lugano'da İtalya İsviçre Radyo Orkestrası'nda birinci tromboncudur.

Solo olarak ve oda müziği performansı ile İsviçre ve birçok yerde sahne almıştır.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Zora Slokar", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/86/Zora Slokar.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com