Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Elif Gökalp

Soloist Introduction

Elif Gökalp

TRT Ankara Radyosu sanatçısı soprano Elif Gökalp 1991'de kazandığı Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü Şan Anasanat Dalı'nda lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Lisans Üstü Eğitimi süresince Bilkent Sahne Sanatları Şan Opera Bölümü ile Hacettepe Konservatuarı Opera-Şan Ana Sanat Dalı Bölümünden sahne, drama, diksiyon dersleri alarak eğitimini zenginleştirdi. Eğitimi süresince çeşitli ülkelerde, yaz okullarında Şan-Vokal Eğitim seminerlerine katıldı.

1995 yılı içerisinde TRT Kurumu'nun açmış olduğu sınavı kazanarak, TRT Ankara Radyosu Sanatçısı olan Elif Gökalp "ses sanatçılığı" yanında 1996-2003 yılları arasında TRT Ankara Radyosu Çoksesli Çocuk Korosu eğitmenliği ile şefliğini de yürütmüştür.

TRT'nin pek çok orkestralı ve a'capella konserlerinde solist olarak görev alan sanatçı, bu süre içerisinde başarılı solo çalışmalara, konser ve resitallere imza atmıştır.

Can Atilla gibi başarılı bestecilerle yaptığı çalışmalarla adından giderek artan sıklıkta söz ettiren Elif Gökalp'in zengin sesini ve güçlü yorumunu bu albümlerde duymak mümkün.

Elif Gökalp, Opera Kültürü'nün temel parçası olan "Şan-Vokal Tekniği"'ni Türk "otantik etnik ezgileri"yle harmanlayarak, "geleneksel Türk müziği tınıları"na bambaşka bir soluk, bir renk katmış ve "Ambiance" türü müziğin Türkiye'deki ilk tanıtıcılarından olmuştur.

"Müziğe sesiyle huzur katan" geniş renk derinliğindeki güçlü sesiyle Elif Gökalp, 2009 yılından itibaren solo albüm çalışmalarıyla kariyerinin altın yıllarına adım atmış, eşsiz performansını unutulmazlar arasına yazmaya başlamıştır.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Elif Gökalp", 2010 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/67/Elif Gokalp.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com