Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Menevşe Civelek

Soloist Introduction

Menevşe Civelek

1968 doğumlu Menevşe (Güngördü) Civelek 1985 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı giriş sınavını kazanarak Prof. Banki Sardor ile keman çalışmalarına başladı. 1990 yılından itibaren Prof. Server Ganiev'in öğrencisi olan sanatçı, sınıf atlayarak 1994 yılında Yaylı Sazlar Bölümü birincisi olarak mezun olmuştur.

1995 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın açmış giriş sınavını birincilikle kazandı

1996 yılında Stiftung Schleswig Holstein Festival Orkestrası'nı kazanarak Almanya'ya gitti. Kurt Sandarlig, Kurt Mazur ile konserler verdi. Münih Filarmoni Orkestrası Konzertmeister'ı Andreas Rainer ile oda müziği çalıştı ve çeşitli konserler verdi. 1995-1997 yılları arasında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Server Ganiev'in sınıfında yüksek lisans programını tamamladı.

H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası, Çukurova Adana Devlet Senfoni Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Eskişehir Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak başarılı konserler vermiştir.

Resital ve oda müziği konserlerine devam eden sanatçı halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda birinci derece keman üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Menevşe Civelek", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/42/Menevse Civelek.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com