Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Melodi Kayış

Soloist Introduction

Melodi Kayış

Melodi Kayış, Ankara'da müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Cengiz Özkök ile keman eğitimine başlayan Melodi Kayış, buradan lise birinciliği ile mezun oldu. Liseden sonra yaklaşık iki bin kişinin başvurduğu yetenek sınavını kazanarak Manhattan School of Music'te Albert Markov'un öğrencisi olarak eğitimine devam eden Melodi Kayış, üniversite eğitimini Manhattan School of Music ve Almanya'da burslu olarak kazandığı Hochschule für Musik Detmold'de tamamladı. Daha sonra ise Viyana'daki Konservatorium Wien Privatuniversität'te Thomas Christian'in öğrencisi olarak keman dalındaki master öğrenimini pekiyi derece ile tamamladı.

Kemancılık kariyeri boyunca Fransa, İtalya, İspanya, Amerika, Almanya, Kıbrıs ve Avusturya gibi pek çok ülkelerdeki uluslararası müzik festivallerinde sahne aldı.

Türkiye'de ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi.

Halen Viyana'da yaşayan Melodi Kayış, burada Geleneksel Viyana Müziği Orkestrası'nın başkemancılığını yapmanın yanı sıra, büyük ilgi duyduğu yaratıcılık ve öğreticilik alanlarında da kendini geliştirmek adına akademik kariyerine de Viyana Konservatuvarı'nda Sanat Eğitimi ve Pedagoji bölümündeki ikinci master'ını yaparak devam etmektedir. Bu alanda da özellikle çocuklara ders vermek üzerine yoğunlaşan Melodi Kayış'ın çocuklar için tasarladığı müzik kitapları da projelerinin arasındadır. 11 yaşında başladığı, özellikle Avrupa ve Türkiye'de solist olarak devam ettirdiği aktif keman kariyerine ek olarak Popüler ve Jazz müzik türünde de şarkı söyleyen Melodi Kayış, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası gibi orkestralar ile son yıllarda solist olduğu konserlerde kemanın yanı sıra şarkı da söyleyerek konserler vermiştir.

Viyana'da da kemancılığının yani sıra sesiyle tanınmaya başlamakta, ve pek çok farklı projelerle alternatif çalışmalarını devam ettirmektedir. Kendi müziğini yaratmaya büyük ilgi duyan Melodi Kayış, klasik kemancılık ve pedagojik kariyerinin yanı sıra, şarkı, aranje, ve beste çalışmalarına da ağırlık vererek yaşamını Viyana'da sürdürmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Melodi Kayış", 2023 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/367/Melodi Kayis.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com