Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
Klasik Notlar Twitter Hesab

Wojciech Rodek

Conductor Introduction

1977 Polonya, Brzeg doğumlu Wojciech Rodek, piyano çalışmalarına sekiz yaşında başladı. 2003 yılında Marek Pijarowski'nin öğrencisi olarak Wroclaw Müzik Akademisi Şeflik Bölümü'nden mezun oldu. 2007 yılında aynı akademiden doktora derecesi aldı.

2002 yılında Bialystok'ta düzenlenen IIl. "Witold Lutoslawski" Şeflik Yarışması'nda ikincilik ödülü kazandı. 2005'te Varşova Ulusal Filarmoni'nin yardımcı şefi oldu. Gdansk, Poznan, Krakow, Lodz, Wroclaw ve Bydgoszcz Filarmoni Orkestralarının yanı sıra Varşova Ulusal Filarmoni Orkestrası, Varşova Senfoni, Polonya Orkestrası, luventus Senfoni, Lviv Filarmoni Orkestrası gibi orkestralarla çalışan Wojciech Rodek, Rafal Blechacz, Ingolf Wunder, Michael Vaiman, Alexandre Dubach, Gavriel Lipkind, Valentina Igoshina, Lukas Geniusas, Johannes Moser gibi birçok ünlü sanatçıyla konserler verdi.

Wojciech Rodek, Lublin Filarmoni Orkestrasrnın Sanat Yönetmeni, Gliwice Müzik Tiyatrosu'nun Müzik Direktörü ve Bydgoszcz Pomeranian Filarmoni Orkestrasfnın Yardımcı Şefidir.

Şef Wojciech Rodek, besteci Henryk Wieniawski'nin de doğup büyüdüğü şehir olan Polonya Lublin'de bulunan Henryk Wieniawski Lublin Filarmoni Orkestrası'nın Müzik Direktörlüğünü yapmaktadır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariReference info: "Wojciech Rodek", 2015 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/346/Wojciech Rodek.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com