Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Mikhail Simonyan

Soloist Introduction

Keman çalışmalarına beş yaşında başlayan 1986 doğumlu keman virtüözü Mikhail Simonyan, 1999'da 13 yaşındayken Lincoln Center'da Genç Rus Sanatçılar Orkestrası'yla birlikte Szymanowski 1. Keman Konçertosu'nu seslendirerek ilk kez New York'ta sahne aldı.

Ekim 2009'da Michael Tilson Thomas yönetimindeki Glazunov Keman Konçertosu'nu seslendirdi.

Bramwell Tovey ile New York Filarmoni, Neville Marriner ile NHK Senfoni Orkestrası, Rafael Frühbeck de Burgos ile Dresden Filarmoni, Ulusal Royal İskoç Orkestrası, Vancouver, Aarhus (Danimarka), İzlanda ve Batı Avustralya Senfoni Orkestraları çalıştığı orkestralar arasındadır.

Mikhail Simonyan 2009'da Lincoln Center'daki resitalinin kaydı olan "Keman ve Piyano İçin Prokofief Sonatlarını çıkardı.

Mart 2010'da Louvre Müzesi'ndeki Paris resitalini ve Windsor Kalesi'nde Prens Charles'ın huzurunda Londra Filarmoni ile özel bir konser gerçekleştirdi.

Haziran ayında Prens Charles'ın daveti üzerine Buckingham Sarayı'na çağrıldı.

Mikhael Simonyan 2011-2012 sezonunda Kristjan Jarvi'nin yönetiminde Baltık Gençlik Senfoni ile bir turneye çıkmayı ve ayrıca yine Kristjan Jarvi yönetiminde Cincinnati Senfoni ile bir konser vermeyi düşünmektedir.

Mikhail Simonyan, 1734 Stradivarius kopyası 2010 yılı Christophe Landon yapımı bir keman çalmaktadır.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Mikhail Simonyan", 2012 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/304/Mikhail Simonyan.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com