Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Klasik Notları Sitesi Cepten Mobil İnternet ile Kullanımı

20 Mart 2009'da açılan Klasik Notları klasik müzik sitesi ilk günden itibaren mobil cep internet ile de kolay ve hızlı kullanılabilmektedir.

İster WiFi ister 3G olsun, cep telefonunuz, cep bilgisayarınız veya iPod Touch gibi bir başka mobil cihazla http://klasiknotlari.com/ klasik müzik sitesine bağlandığınızda otomatik olarak mobil cep sürümü görüntülenir.

Cepten Mobil Klasik Notları
Cep telefonu mobil internet ayarlarında ayrıca hiçbir ayar yapmanıza gerek yoktur. Klasik notları sitesi otomatik olarak cep telefonu veya cepten internete bağlandığınız mobil cihazı tanır ve en az tuş ve dokunma kombinasyonu ile Klasik Notları klasik müzik sitesinde gezinebilmenize olanak tanır.

Eğer multitouch (kapasitif) veya dirençli (rezistif) dokunmatik ekranı olmayan bir tür cep telefonu ile cepten internete giriyorsanız, cep telefonunun tuş takımına tanımlanan kısa yolları kullanabilirsiniz... Klasik Notları sitesindeyken cep telefonunuzun tuşları şu şekilde tanımlanmıştır:

1: Ana Sayfa
2: Besteciler
3: Eserler
4: Solistler
6: Şefler
7: Haberler
5: Hakkında
0: İletişim

Cep telefonlarının açtığı klasik müzik sitesi Klasik Notları'nda cep telefonu ile geziniyorken her hangi bir anda bu tuşlara basarak ilgili sayfaya atlayabilirsiniz. Ayrıca her sayfanın altındaki 'Sayfa Başı' tuşu ile de yazının başına, sayfayı hiç kaydırmak gerekmeden hemen çabucak geri gelmeniz mümkün.

Dokunmatik ekranlı telefonlarda ise, yazıları parmakla kaydırırken bir bağlantıya yanlışlıkla tıklanmasını önlemek için linkler ve yazılar uygun bir biçimde ve boyda yerleştirilmiştir.

Ayrıca Klasik Notları sitesinin mobil müzik web sürümü kota dostudur. 3G web kotanızın bitmemesi için ayrıca optimize edilmiştir. Çok az mobil internet kullanarak kota aşımı yaşatmaz.

Wi-Fi ile kullanımda ise internete bağlandığınız coğrafi konum yaklaşık olarak saptanarak, size en yakın klasik müzik konserinin konser programı ana sayfaya çıkarılmaktadır. Örneğin, konser sezonunda Bilkent'te WiFi'li cep telefonu veya cep bilgisayarı ile http://klasiknotlari.com/ sitesine bağlandığınızda, hemen ana sayfada, hiç aramanıza gerek kalmadan en üstte, BSO'nun o haftaki konser programındaki eser ve solist bilgilerine ilişkin makaleleri bulursunuz.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.

İlker Fıçıcılar


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Klasik Notları Sitesi Cepten Mobil İnternet ile Kullanımı", 2011 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/275/Klasik Notlari Sitesi Cepten Mobil Internet.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com