Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Jose Maria Florencio

Conductor Introduction

Jose Maria Florencio

Brezilyalı sanatçı José Maria Florêncio Júnior, viyola, kompozisyon ve orkestra şefliği alanlarında Polonya'da eğitimini tamamladı. Doğduğu yer olan Fortaleze'de müzikal eğitimine başladı. Bela Horizonte'de Minas Gerais Üniversitesi'nde eğitimine devam etti ve ünlü hocaların gözetimi altında eğitimini tamamladı. New York'un ünlü Julliart Müzik Okulu, Viyana Müzik Okulu ve Warsaw Müzik Akademisi okullarından master kursları için davet edildi.

Varşova Müzik Akademisi'nden ödüllü mezun oldu. Yedi değişik ulustan oluşan dokuz profesörle birlikte şeflik alanında çalışmalar yaptı. Bunlar arasında David Machado, Eugene Ormandy, Henryk Czyz Jose Maria Florencio Junior'un taktir ettiklerinden bir kaçıdır.

Şeflik alanında uzmanlık eğitimine devam ederken aynı zamanda enstrüman çalışmalarına da devam etti. Bela Horizonte'de Minas Gerais Senfoni Orkestrasının baş viyola sanatçısıydı. Bahi Salvador Senfoni Orkestrasında solist olarak konserler ve resitaller verdi. 1985 yılında Polonya'da aktif şeflik hayatına başladı. Polonya'da, birçok Avrupa şehrinde, Kuzey ve Güney Amerika'da ve Asya'da senfoni orkestraları, oda orkestraları ve operaları yönetmiştir.

Bu yönetmiş olduğu konserler sayesinde kuşağının en iyi şeflerinden biri olmuş, çok güzel eleştiriler almıştır. Uluslararası müzikal yarışmalarında elde ettiği birçok ödül ve mükafatın yanında yılın en iyi tiyatro gösterisi ödülü olan "Zlota Lodka" (Altın Tekne) ödülünü Lodz'da bulunan büyük tiyatroda 1992 yılında Verdi'nin 1993 yılında Mascagni'nin Cavalleria Rusticano eserinin sahnelenmesi ile iki defa elde etme başarısını göstermiştir. 1992 sezonunu en iyi şefi olarak Sao Paulo Müzik eleştiri ödülüne ayık görülmekle beraber, kendi şehri olan Ceara'nın kendi ülkesinde ve yurt dışında iyi bir imajla tanıtımına sağlamış olduğu katkıdan dolayı Dünya Kültür Şahsiyeti olarak Brezilya Televizyonu Globo'nun Sereia de Ouro 97 (Altın Deniz Kızı) Prestij ödülüne layık görülmüştür.

Sanat hayatına birçok prömiyer ve çağdaş eserlerin ilk kayıtlarını yaparak başarı eklemiştir. Bunlara Dazı örnekler vermek gerekirse; Mikis Theodorakis'in operası Electra'nın dünya prömiyeri, Polonya Radyo Televizyonunda gösterilen 50. Holocaust Yıl dönümü çerçevesinde açılış konseri, Martha Prasinska'nın Holocaust Cantata sunumu. Barcelona Olimpiyat açılışları gibi...

Junior bir çok radyo, TV, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya'da CD kayıtları yapmıştır. 1999'dan beri Poznan'da Filarmoni Derneği'nin Genel ve Sanat Danışmanlığı görevini yürütmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.

I suggest, you'll like this:
Louis Hector Berlioz, Harold İtalya'da Op. 16


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Jose Maria Florencio", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/27/Jose Maria Florencio.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com