Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Frank Wakelkamp

Soloist Introduction

Frank Wakelkamp

Hollandalı viyolonselci Frank Wakelkamp Utrecht Konservatuarında Dmitri Ferschtman ve Maarten Mostert'in "modern" viyolonsel öğrencisiydi. Frans Brüggen, Heinrich Schiff ve Christophe Coin'in ustalık sınıflarına katıldı. Viola de Hoog'un öğrencisi olarak barok viyolonselde sahne sanatçısı eğitimini sonuçlandırdı.

Orkestra müzik sanatçısı olarak Anima Eterna, Concerto d'Amsterdam, Currende, Les Musiciens du Louvre, Al Ayre Español orkestralarla, şefler Jos van Immerseel, Eduardo Lopez Banzo, Erik van Nevel, Ton Koopman, Klaas Stok ile çalıştı. Holland Boys Korosu'yla continuo-viyolonselcisi ve pikolo viyolonselcisi olarak J. S. Bach'ın Kantatalarının kaydı yapıldı.

Hiç duyulmamış Amsterdamlı barokkomponisti Jacob Klein'ı araştırdıktan sonra solo çello sonatalarının cdsini yaptı. (Muziekgroep Nederland (CV125))

Oda müziği Camerata 1800, The Great Charm, La Récolte ve başka topluluklarla ve solist olarak da sahnede yer alır. Trio Eroica'yla 1996 yılında Brugge Musica Antiqua yarışmasına katılıp Jüri Özel Ödüle ve brTN3Radyo Ödülüne laik görüldü.

Haziran 2002'de viyola da gamba ile ilk sahneye çıkışını yaptıktan sonra 2003'te Bach'ın Matteus Pasyonun'da ilk solistliğini yaptı. 2005'te editionwakelkamp. com 'da Boccherini'nin viyolonsel sonatlarının ilk "Urtext" yayını hazırladı.

2007'de Utrecht Konservatuarında müzikoloji araştırmaları ve Jacob Klein'in viyolonsel konulu bir konferans ve masterclass verdi. 2009 ve 2010'da Tilburg şehrinin Fontys Yüksek Okulunda önlisans öğrencilere barok viyolonsel dersi verdi.

2011 Yılında Bodrum Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin açılış konserinde solist olarak yer aldı.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Frank Wakelkamp", 2011 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/248/Frank Wakelkamp.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com