Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Bayram Karamenderes

Soloist Introduction

Piyanist Bayram Karamenderes 1989 Yılında Bulgaristan'da doğdu. Aynı yıl zorunlu göç nedeniyle ailesi ile birlikte Türkiye'ye geldi.

Müzik hayatına 10 yaşında Dokuz Eylül Üniversitesi'nin kursiyer programına girerek başladı. 2000-2001 sezonunda Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı kursiyer bölümüne geçiş yaptı ve Piyano Anasanat Dalı Başkanı Dr. Samir Mirzayev'in öğrencisi oldu.

2003 Mayıs ayında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ilk konserini verdi. 2003-2004 konser sezonunda Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'yla konserler verdi. Bu konserlerle ilgili "ANDANTE" ve "MİLLİYET SANAT" dergilerinin eleştirmenlerinden çok iyi eleştiriler aldı. Bu süre içerisinde "Devlet Sanatçısı" Ayşegül Sarıca ile de çalıştı.

2004-2005 konser sezonunda Cumhurbaşkanlığı Devlet Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği 21-22 Nisan tarihli çocuk konserine Türkiye'yi temsilen katıldı. 23 Nisan tarihinde "Ankara Rus Konsolosluğu"nda resital verdi. Bu konserlerin yanı sıra çok sayıda solo dinleti ve konserler vermiştir.

2005 yılı Temmuz ayında Fransa'da Prof. Evgeny MOGUILEVSKY'nin Master Class'ına katılıp, kendisinin beğenisini kazanarak, orada gerçekleştirilen konserlere katıldı ve bunun üzerine ünlü piyanistten referans alarak Yüksek öğrenim için Belçika Kraliyet Akademisindeki sınıfına davet edildi.

Ayrıca; Roland Batik, İdil Biret, Gülsin Onay ve Hüseyin Sermet gibi ünlü piyanistlerin beyenisini kazanmıştır.

2005-2006 konser sezonunda İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrasıyla konser verdi. Çeşitli TV Programlarına katıldı.

2006 Nisan ayında Akdeniz Üniversitesi'nde ve Mayıs ayında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde "Chopin - Liszt" programlı resitalleri vermiştir.

2006 Haziran ayında İsrail - Haifa'da resital vermiştir.

Daha sonra Prof. Arie Vardi'ye çalan Karamenderes, ünlü pedagogun büyük beğenisini kazandı.

21-29 Haziran 2006'da Bulgaristan'da "Üçüncü Geleneksel Uluslararası Varna Piyano Yarışması"nda 1.lik "Grand Prize" aldı.

2006 yılında "Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı" lise bölümünden mezun olan Karamenderes, 2006 Temmuz ayından itibaren çalışmalarını Prof. Milena Mollova ile sürdürmekte ve aynı zaman da "New Bulgarian Univercity" de yüksek öğrenimine devam etmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Bayram Karamenderes", 2011 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/241/Bayram Karamenderes.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.

Web sitemizde ilgilenebileceğiniz klasik müzik konulu teklifler yayınlanıyor.
Ad blocker eklentinizi bu site için devre dışı bırakarak indirimli ses sistemi, CD ve plak tekliflerini görebilirsiniz.

Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2024 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com