Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Naira Abrahamyan

Soloist Introduction

Naira Abrahamyan

Soprano Naira Abrahamyan, 1972'de Erivan'da doğmuştur. 1979-1985 yıllarındaki öğrencilik yıllarında Erivan'daki müzik okulunun derslerine devam etti.
1990'da girdiği Erivan Komitas Konservatuvarı'ndan hem Opera sanatçısı hem de Müzik Eğitmenliği diploması aldı.

Erivan Konservatuvarı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı, iki yıl sonra solist şarkıcı diplomasını üstün derece ile almaya hak kazandı.

1994'te Komitas 125 Şarkı Yarışması'nda ilk ödülünü kazandı ve bir yıl sonra daimi solist olarak Erivan Ulusal Operası'na katıldı.

1996'da Ermenistan Cumhuriyeti'nin Belcanto Yarışması'nda birinci oldu ve "Haykanuş Danielyan" ödülünü kazandı. Daha sonra Şam, Halep, Umman ve Beyrut'ta bir dizi konser verdi.

1997'de Erivan Konservatuvarı'nda şan hocası olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Léoncavallo'nun "Pagliacci" eserindeki Nedda, Erivan Ulusal Operasında ilk rolü oldu. Bunu, Aïda (Aïda/Verdi), Léonora (Il Trovatore/Verdi), Desdemona (Otello/Verdi), Santuzza (Cavalleria Rusticana/Mascagni), Nedda (Pagliacci/Leoncavallo), Gece Kraliçesi (Sihirli Flüt/Mozart), Norma (Norma/Bellini), Mimi (La Bohème/Puccini) gibi pek çok operadaki başrolleri izledi.

1998 yılında Julliard School'da katıldığı bir ustalık kursu ardından, 1999'da New York'ta bir resital verdi. Aynı yıl Anouch Operası'na katılmak ve orada bir konser vermek için Los Angeles'a döndü.

2000'de, Sicilya'daki Musicastello Festivali'ne katıldı. 2001'de Marsilya'da bir dizi konser gerçekleştirdi, CNIPAC'da bir dönem oyunculuk yaptı.

2002'de Marsilya, Avignon ve Besançon Operalarında konserler verdi. Sanatçı Nice Operası'nda Wagner'in "Die Walküre", Almanya'da, Halle Operası'nda Léoncavallo'nun "Pagliacci" operalarında rol aldı.

2005'te Verdi'nin "La Traviata" eserindeki Violetta rolünü Çin'de seslendirdi. 2006 yılında Almanya Halle'de bir Alban Berg konseri verdi, aynı salonda Maurice Ravel'in Şehrazad'ını yorumladı.

2007'de Marsilya'da Toursky Tiyatrosu'nda Michael Londsda ile birlikte, anlatıcı rolüyle "Ermenistan bana anlatsaydı", Ile de France Ulusal Operası'yla, Paris'te Garbis Aprikyan'ın "David Sassoun'un Doğuşu", Almanya'da Berlioz'un "Yaz Geceleri" ve Verdi'nin "Requiem"i konserlerini verdi.

Ile de France Ulusal Orkestrası'yla Strauss ve Mozart'ın eserlerinden oluşan sekiz konserlik bir dizi gerçekleştirdi.

Naïra Abrahamyan, Monique Baudouin Sanat Ajansı tarafından temsil edilmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Naira Abrahamyan", 2010 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/230/Naira Abrahamyan.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com