Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Anna Sophie Dauenhauer

Soloist Introduction

Anna Sophie Dauenhauer

1982 Almanya Keiserslautern doğumlu kemancı Karlsruhe de Prof. Ulf Hoelscher, Londra'da Prof. Yossi Zivoni, Münih'te Prof. Ingolf Turban ile keman çalışmış, Yfrah Neaman, Ivry Gitlis, Bernhard Greenhause ve Mandelring Quartet'in ustalık sınıflarına katılmıştır.

Sanatçı Rehinland-Pfalz eyalet Gençlik Orkestrası ve Ulusan Gençlik Senfoni Orkestrası'nda grup şefi ve konzertmeister olarak görev yapmıştır.

2007-2008 konser sezonundan Bavyera Devlet Operası'nda burs kazanarak görev yapan Anna Sophie Dauenhauer, oda müzikçisi olarak Merim Festivali, Münih Avrupa Müzikal-Odeon Konserleri gibi etkinliklerde Ulf Hoelscher, Martin Ostertag, Ulf Rodenhauser, Nicolas Chumachenko ve Gustav Rivinius gibi müzikçilerle birlikte sahne almıştır. Sanatçı solist olarak da pek çok orkestra eşliğinde Almanya ve Litvanya'da yer almıştır.

1999 Almanya Devlet Genç Müziylenler yarışmasınını kazanan Daunenhauer, 2004 Rotary Wiesbaden Genç Müzisyenler yarışlasını, Londra Büyükelçilik bursunu, Yehudi Menuhin-Life Music Now bursunu kazanmıştır.

2006'dan bu yana Villa Musica bursunu alan sanatçı, J. B. Vuillume yapımı Rheinland Pfalz Eyaleti kolleksiyonuna ait bir kemanla çalmakta ve 2008 Eyalet Genç Müzikçi ödülünün sahibidir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Anna Sophie Dauenhauer", 2010 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/229/Anna Sophie Dauenhauer.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com