Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Maxim Fedotov

Soloist Introduction

Maxim Fedotov

Keman virtüözü Maxim Fedotov bir Rus bir Halk Sanatçısı, Moskova Devlet Akademik Filarmoni Derneği solistidir, ve Moskova'daki Uluslararası Çaykovski Yarışması ile Tokyo Uluslararası Yarışması da dahil olmak üzere birçok uluslararası yarışmalarda ödül kazanmıştır.

Basın tarafından Rus Paganinisi olarak takdir edilir, tüm ana keman repertuarını seslendirebilmektedir, ve Rusya'nın ana konser salonları ile Milano'da Batı Avrupa'da, Salzburg Mozarteum'da, Madrid'te, Leipzig'te, Berlin'de ve Viyana'da, yanı sıra Japonya ve diğer yerlerde çalmıştır.

Rusya'nın, Avrupa'nın ve Japonya'nın tüm büyük orkestraları ile sahne almıştır, ve elliden fazla konçertodan bir repertuarı vardır.

1998'den 2001'e kadar Moskova Devlet Konservatuvarında bir Profesör olarak çalışmış ve 2002 yılından bu yana Uluslararası Çaykovski Yarışması Ödülleri Derneğinin başkanıdır. 2003 yılında profesör olmuş ve Rus Müzik Akademisinin keman ve viyola bölümünün başkanı olmuştur.

Çeşitli uluslararası keman yarışmaları için jüri üyesi olarak hizmet vermiştir, ve Almanya, İspanya, Japonya, Hırvatistan, Avustralya ve diğer yerlerde ustalık-dersleri vermiştir.

Maxim Fedotov Paganini tarafından bırakılan her iki keman için resital veren ilk keman virtüözüdür.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.

İlker Fıçıcılar


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Maxim Fedotov", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/22/Maxim Fedotov.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com