Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
Klasik Notlar Twitter Hesab

Ömür Kazıl

Soloist Introduction

Ömür Kazıl

Fagotçu bir babanın oğlu olan fagot virtüözü Ömür Kazıl 1979 yılında İstanbul'da doğdu. 9 Yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Mehmet Ali Boğuç ile fagot çalışmalarına başladı. Öğrenimi süresince birçok resital verdi ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile iki kez Genç Kuşak Solistleri kapsamında konser verdi. Lisans II. Sınıfta iken IV. Sınıfa atlayarak 1999 yaz döneminde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan Prof. Mehmet Ali Boğuç'un öğrencisi olarak birincilikle mezun oldu.

Aynı yıl Detmold Müzik Akademisi'ni (Hchschule für Musik) kazandı ve Prof. Helman Jung ile fagot çalışmalarına başladı. 2001 yılının Mart ayında The British Council'in Ankara/Bilkent'te düzenlediği "Yılın Genç Müzisyeni" yarışmasında birinci oldu ve ödül olarak Bilkent Senfoni Orkestrası ile solo konser gerçekleştirdi ve İngiltere'de bir sene öğrenim bursu kazandı.

2001 yılının Kasım ayında Tokyo'da düzenlenen Uluslararası 18. Tahta Nefesli ve Vurmalı Çalgılar Yarışması'nda 103 fagotçu arasında birinci olarak ve dünyanın sayılı orkestralarından birisi olan Tokyo Senfoni Orkestrası ile solo konser gerçekleştirdi.

Dünyanın en iyi gençlik orkestralarından birisi olan “Die Junge Deutsche Philharmonie” ve Kassell Devlet Operası'nın solo fagotçuluğunu yapan Kazıl bunların yanında tüm dünyada iyi bilinen bir fagotçu olan Prof. Klaus Thunemann'a kendini kabul ettirdi ve Hans Eisler Müzik Akademisi'ne kabul edildi.

2005 yılının Şubat ayında gerçekleştirilen fagot ve oda müziği sınavlarını tam puan alarak birincilikle yüksek lisansını tamamlayan Ömür Kazıl, şu anda Gottingen Senfoni Orkestrası'nın solo fagotçuluğunu yapmakta, Almanya genelindeki solistlik çalışmalarına da devam etmekte ve Prof. Klaus Thunemann ile "Konzertexamen" yapmaktadır.
I suggest, you'll like this:
Turgay Erdener, Afife Balesi'nden Seçkiler


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Ömür Kazıl", 2010 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/204/Omur Kazil.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com