Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Ayşegül Kirmanoğlu

Soloist Introduction

Ayşegül Kirmanoğlu

Klarinet virtüözü Ayşegül Kirmanoğlu İstanbul'da doğdu. 1974'te Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi. İlk çalışmalarına Tülay Orser ile başladı ve Ahmet Ermakastar ile devam etti.

1983'te İngiliz Kültür Heyeti'nin verdiği bursla "Aberdeen Müzik Festivali"'ne katıldı. 1985 yılında ise Fransız hükumetinden aldığı bursa Nantes Konservatuvarı'na girdi. Burada Mehmet Ermakastar, Alain Boeglin ve Guy Deplus ile çalıştı. Aynı yıl Paris'de Leopold Bellan yarışmasında birincilik ödülü aldı.

2001 yılında Fransa'nın Nimes şehrinde "Akdeniz'li Klarnetçiler Derneği" tarafından düzenlenen seminere davet edildi. Yurt içi ve yurt dışında bir çok oda müziği, resital ve solo konserler veren Kirmanoğlu, halen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası klarinet grup şefi ve Saim Akçıl'ın kurduğu Tefken Filarmoni Orkestrası'nın solo klarnetçisidir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Ayşegül Kirmanoğlu", 2010 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/203/Aysegul Kirmanoglu.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com