Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları

Klasik Notlar Twitter Hesab

Şefika Kutluer

Soloist Introduction

Şefika Kutluer

Şefika Kutluer 1979 yılında üstün başarı ile Ankara Devlet Konservatuarından mezun oldu. Aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın üyesi oldu. A. D. Konservatuarında flüt öğretmenliği yaptı. Kariyer çalışmalarına Viyana'da ve Roma'da S. Cecilia Akademisinde devam etti. Viyana'da Uluslararası Flüt yarışmasında 3. olan sanatçı ertesi yıl aynı yarışmada dünya birincisi oldu.

1995'de Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü'nü alan sanatçıya 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verildi.

“Hungarian Foundation for Performing Arts” tarafından verilen 2000 Inter-Lyra ödülünü aldı.

Sony Classical tarafından çıkarılan Carmen Fantasy adlı albümü “ALTIN CD ÖDÜLÜ”ne layık görüldü.

Ayrıca Gallo International firmasından “GALLO ALTIN CD KOLEKSİYONU” ödülü aldı.

ABD, İngiltere, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsveç, İspanya, Slovakya, İsrail, Singapur, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Litvanya, Estonya, KKTC, Makedonya, Hırvatistan, Tunus, Karadağ, Azerbaycan, Çin ve Japonya'da çeşitli konser turnelerine çıktı; uluslararası müzik festivallerine katıldı. Radyo ve televizyon programları yaptı ve çok başarılı eleştiriler aldı.

İspanya sarayında Kral ve Kraliçenin huzurunda ve Japonya'da Prens Mikasa'nın himayesinde konserler verdi. “Sihirli Flüt” olarak tanınan Kutluer birçok uluslar arası Televizyon ve Radyo programında çaldı.

Zubin Mehta, Sir Charles Mackerras, İngiliz Royal Filarmoni Orkestrası, Berlin Filarmoni , İskoç oda Orkestrası, Northern Sinfonia, Tokyo Senfoni Orkestrası, Litvanya Filarmoni, European Union Oda Orkestrası, Slovak Filarmoni Orkestrası, gibi ünlü şef ve orkestralarla konserler verdi, kompakt diskler yaptı.

Dünyada sağladığı popülaritesi ile müzik organizasyonları ve festivallerin aranılan sanatçısı haline gelen Şefika Kutluer'in CD'leri Pan Classical, Gallo International, Naxos ve Sony Classical firmaları tarafından yayınlanmaktadır. Sanatçının kompakt diskleri dünya çapında aranan CD'ler arasındadır ve çok parlak eleştiriler almaktadır.

Şefika Kutluer T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'na bağlı solist sanatçıdır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Şefika Kutluer", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/187/Sefika Kutluer.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com