Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Ufuk Atar

Soloist Introduction

Ufuk Atar

1990 yılında İskenderun'da doğdu. İlk müzik çalışmalarına Çukurova Devlet Konservatuvarı'nda Tuna Bozkaya ile başladı. Aynı okulda Ferhang Hüseyinov ile orkestra, Tvetelina Tunteva ile armoni çalışmalarında bulundu. Çukurova Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile çeşitli konserlerde yer aldı. Okul bünyesinde, dinletilerde bulundu.

2008 yılında, Maltepe Üniversitesi'nin düzenlediği Klarinet Ustalık Sınıfı'na katılarak Feza Çetin ile çalışma fırsatı buldu. Aynı yıl Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na Feza Çetin'in öğrencisi olarak kabul edildi. Halen aynı okulda eğitimini sürdürmekte olup, Akademi Klarinet Ensemble Oda Müziği grubunda çalışmalarına devam etmektedir.

Klarinet virtüözü Ufuk Atar, Ecesu Sertesen, Feza Çetin, Sezgin Unan ve Ufuk Atar'dan oluşan Akademi Klarinet Ensemble grubunun üyesidir. 2006 Eylül ayında kurulmuş olan grup kaliteli performanslarıyla ve çeşitli etkinliklerde verdikleri konserler ile giderek artan sayıda hayran kazanmaktadır.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.

Akademi Klarinet Ensemble


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Ufuk Atar", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/154/Ufuk Atar.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com