Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

İbrahim Aydoğdu

Soloist Introduction

1979 yılında Konya'da doğdu. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında öğrenimine başladı. Öğrenimi süresince Yrd. Doç. Nuray Eşen ile çalıştı. 2001 yılında okuldan lisans diplomasını pekiyi derece ile aldı.

2003 yılında Macaristan'ın Budapeşte şehrinde Frans Liszt Müzik Akademisi'nde yaptığı başarılı dinletiden dolayı konser daveti aldı. Yaptığı resitalde performansı büyük beğeni kazandı. Öğrenim süresince Marcio Carnerio, Alexander Rudin, Raphael Wallfisch, Phillippe Müller, Mikos Perengi, Csaba Onczay, György Nador gibi ustalarla çalışma fırsatı buldu.

2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrası ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda şef İbrahim Yazıcı yönetiminde C. Saint-Saens Viyolonsel Konçertosunu seslendirdi.

Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrasında grup şefi olarak yurt içi ve yurt dışında başarılı konserler verdi. Çeşitli oda müziği topluluklarıyla çok sayıda bestecinin eserlerini seslendirdi.

Halen CSO da viyolonsel sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

Çellist İbrahim Aydoğdu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yetenekli ve başarılı dört genç viyolonselcisinin kurduğu CSO Cello QUARTET'in (CSO Viyolonsel Dörtlüsü) üyelerindendir. Onur Şenler, İbrahim Aydoğdu, Köklü Yiğit Tan ve Yaz Irmak'tan oluşan grup, kendi düzenlemelerinden de oluşan klasikten tangoya, jazz'dan film müziklerine ve tanınmış türk ezgilerine kadar uzanan geniş repertuvar ile performanslarını sürdürmektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "İbrahim Aydoğdu", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/149/Ibrahim Aydogdu.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com