Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
Klasik Notlar Twitter Hesab

Aleksandr Borodin, Orta Asya Steplerinde

Review of the Work

İlk yorumu: 1880, Petersburg. Bu pek tanınmış orkestra parçası, Çar İkinci Aleksandr'ın 25'inci saltanat yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlerdeki “canlı tablolar” dizisi için bestelenmiş, Avrupa'ya yayılmıştır.

Aleksandr Borodin ertesi yıl Weimar'da Franz Liszt'i ziyarete gitmiş, çağın büyük müzik adamı tarafından kutlanmış, “Orta Asya Steplerinde” bu nedenle Liszt'e adanmıştır.

Eserin programı şudur: “Orta Asya'nın ıssız çöllerinde doğu karakterli, sakin, melankolik bir Rus türküsü yansır. Askerlerin koruduğu bir kervan bitip tükenmez çölü aşmaktadır. Kervan kendine özgü ritmiyle yaklaşır, sonra yavaşça uzaklaşarak çölü eski ıssızlığında bırakır.
I suggest, you'll like this:
Antonin Dvorak, Op. 108 "Öðle Cadýsý"


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariOther Example Work by Aleksandr Borodin


Related Interesting ArticlesA Few Random Other Works Which You May Like


Reference info: "Aleksandr Borodin, Orta Asya Steplerinde", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/141/Aleksandr Borodin Orta Asya Steplerinde.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com