Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Murat Cangal

Soloist Introduction

Murat Cangal

Viyola virtüözü Murat Cangal Eskişehir'de doğdu. 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. 1988 yılında Weikersheim'da (Almanya) düzenlenen gençlik orkestrasına katıldı. 1989, 1990, 1991 yıllarında Akdeniz Gençler Orkestrası sınavlarını kazanarak Avrupa turnelerine katıldı. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sınavını kazandı.

1992 yılında Almanya'da Prof. Madeline Prager ile solo Viyola ve oda müziği çalışmaları yaptı. 1995 yılında Schleswig-Holstein Festival Orkestrasının sınavını kazanarak Herbert Blomstedt, Dmitrij Kitajenko ve Krzysztof Penderecki ile çalışıp, Almanya Hollanda ve Rusya'da konserlere katıldı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Master yaptı.

1992-2004 yıllan arasında Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında birçok önemli eserde solo viyola görevi yaptı. 2004 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın açmış olduğu sınavı kazandı.

Halen bu kurumda viyola sanatçısı olarak görevine devam eden sanatçı aynı zamanda Hacettepe Universitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisidir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Murat Cangal", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/14/Murat Cangal.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com