Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Valfrido Ferrari

Soloist Introduction

Valfrido Ferrari

Valfrido Ferrari müzik kariyerine İsviçre'de başlamıştı. Küçük yaştan itibaren yeteneği halk tarafından büyük beğeni topladı. Anavatanına dönerek Angelo Schirinzi'nin piyano sınıfından en yüksek notlar ve takdir belgesi ile mezun olduktan sonra Michele Marvulli'nin öğrencisi olarak yüksek lisansını tamamladı. Nino Rota tarafından da takdir gören Ferrari, Bari'deki Niccolo Piccinni Konservatuvarı'nda Piyano ana sanat dalı başkanı olarak görevine başlamıştır.

Daha sonra yurt içi ve yurt dışında bir çok ustalık sınıfı vermiştir. Bunların arasında Pescara Müzik Akademisi'ndeki piyano düoları için mükemmelleştirme kursları, sanat yönetmeni ve piyano doçentliği, koro şefliği, Antonio Vivaldi Akademisi'nde şefliğe başlangıç dersleri bulunmaktadır. Şancılar için düzenli olarak repertuar geliştirme kursları vermektedir. Bir çok ünlü müzisyenle ikili, üçlü, dörtlü ve beşli oda müziği konserleri vermiştir.

Gianna Valente ile yurt içi ve yurt dışında Mozart, Clementi, Debussy, Beethoven, Ravel ve Brahms'ın iki piyano eserlerini seslendirmişlerdir. Donato Renzetti'nin yönlendirmesiyle son yıllarda kariyerini orkestra şefliğine yönlendirmiştir.

Taranto, Alessandria, Belgrado, Casagrende, Franz Liszt ve daha bir çok İtalya ve yurt dışı ödülün sahibi olmuş ve radyo televizyon kaydında bulunmuştur. İsviçre, Yugoslavya, Romanya, Avusturya, Fransa, Almanya, Güney Kore, İrlanda gibi ülkelerde önemli orkestralarla konserler vermiştir.

Çeşitli orkestralara orkestra şefi veya solist-orkestra şefi olarak davet edilen Ferrari; Bari Senfoni Orkestrası, Napoli'deki Rai Senfoni Orkestrası, Lecce Senfoni Orkestrası, Belgrad Senfoni Orkestrası, Romanya'daki Timisoara Senfoni Orkestrası ve daha bir çok prestijli orkestra şefinin yönetimindeki orkestralarla konserler vermiştir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Valfrido Ferrari", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/137/Valfrido Ferrari.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com