Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Rauf Abdullayev

Conductor Introduction

Rauf Abdullayev

Şef Rauf Abdullayev 1937 yılında doğmuştur. Üzeyir Hacıbeyov adlı Azerbaycan Devlet Konservatuarını (1959) ve Leningrad Devlet Konservatuarını şeflik dalında (1965) bitirmiştir. 1965-84 yıllarında M.F. Ahundov adlı Azerbaycan Devlet Opera ve Balesinin baş şefi, 70'li yıllarda Çağdaş Müzik Oda Orkestrasının ve BaKaRa ansemblenin kurucularından biri, 1984'te Ü. Hacıbeyov adına Azerbaycan Devlet Senfonik Orkestrasının sanat danışmanı ve baş şefi, 1991-94 yıllarında Ankara Devlet Opera ve Balesinin sanat danışmanı ve baş şefi, uluslararası önemli müzik festivallerinin ve etkinliklerinin katılımcısı olmuştur.

Bir çok ülkede (Rusya, Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa, Türkiye,...) ünlü topluluklara şeflik yapmıştır. Repertuarına bir çok Batı Avrupa, Rus ve Azerbaycan bestekarlarının eserleri dahildir. Profesör, Azerbaycanın Halk sanatçısı, Devlet ödülleri sahibidir. Azerbaycan'da çok değerli "Şöhret" unvanına layık görülmüştür.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Rauf Abdullayev", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/12/Rauf Abdullayev.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com