Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları

Klasik Notlar Twitter Hesab

Özgecan Günöz

Soloist Introduction

Özgecan Günöz

Özgecan Günöz 1986 yılında İzmir'de doğdu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girerek Prof. Cengiz Özkök ve Prof. Reyyan Yücelen Başaran ile keman çalıştı.

2000 yılından itibaren eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Kartal Akıncı ile devam etti ve bir yıl sınıf atlayarak 2005'te mezun oldu.

2000 yılında Lions kulübünün düzenlemiş olduğu keman yarışmasında "Ege Bölgesi Birinciliği", aynı yarışmanın Türkiye elemelerinde ise "Juri Özel Ödülü"nü kazandı. 2004 yılında Yamaha ile D.E.Ü Devlet Konservatuvarı'nın ortaklaşa düzenlediği Yaylı Çalgılar yarışmasında "Üçüncülük Ödülü" kazandı.

2006 yılında Maryland Üniversitesi'nde (ABD) David Salness ile çalıştı. 2007'de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Venyamin Warsahvski ile yüksek lisans çalışmalarına başladı.

Bremen Uluslararası Gençlik Orkestrası'na ve Anadolu Gençlik Orkestrası'na katıldı. Çeşitli ülkelerde konserler verdi, festivallere ve ustalık sınıflarına katıldı.

Walentyny Jakubowskiej, Prof. Igor Oistrakh, Prof. Gerhard Schulz, Prof. Jerrold Rubenstein'ın keman ustalık sınıflarına ve Amerika'lı oda müziği topluluğu Apple Hill'in keman sanatçısı Elise Kuder'in keman ve oda müziği ustalık sınıfına aktif olarak katıldı.

Bu kurs sonucu kazandığı tam bursla Apple Hill Oda Müziği Festivali'ne davet edildi (ABD) ve orada, Rohan Gregory, Troy Stuart, Kate Vincent ve Miranda Dale ile oda müziği çalıştı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstanbul Oda Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Bodrum Oda Orkestrası, D.E.Ü Konservatuvar Orkestrası ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile solist olarak konserler verdi.

Eugene Ysaye'nin Amitie adlı iki keman ve orkestra için poeminin Türkiye'deki ilk seslendirilişini Olgu Kızılay ile 2006 yılında gerçekleştirdi. Aynı ikili, Malcolm Arnold'un iki keman konçertosunun da İstanbul'daki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiştir.

2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın açmış olduğu sınavı kazanan Günöz, 2009 itibariyle yüksek lisans çalışmalarına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Venyamin Warshavski ile devam etmektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Özgecan Günöz", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/117/Ozgecan Gunoz.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com